Girls High School Soccer 2007

PressDemocrat_81/21629-08574B07-09E5-4FF1-97C2-3166BC7538D4.jpg

NOTE: NBL & SCL predictions on a separate blog. Day-by-day results have been moved to the bottom of this blog. Current day’s schedule/results and next day’s schedule will remain below Team News & Notes.

This will be your source for local girls high school soccer for the 2007 season.

Throughout the season we’ll post daily schedules and predictions and results as soon as they are available.

We’ll also add North Bay League and Sonoma County League standings for all teams and news and notes at the bottom of this blog.

Your attendance at the games, your comments here and your love of the beautiful game are encouraged as we progress through the season.

Wednesday’s (Nov. 7th) Games

Class 3A

Montgomery 1, Petaluma 0

PREDICTION: Monty 3, Petaluma 1

Casa Grande 4, Maria Carrillo 1

PREDICTION: CG 2, MC 1 (PKs)

Class A

Sonoma Academy 1, RVC 0

PREDICTION: SA 3, RVC 2

St. Vincent 2, Fort Bragg 0

PREDICTION: St.Vin. 2, Ft Bragg 0

Saturday’s (Nov. 3rd) Games & Predictions

CLASS 3A

Montgomery 6, Windsor 1

PREDICTION: Monty 4, Windsor 0

Petaluma 5, Santa Rosa 0

PREDICTION: Peta 2, SR 1

Maria Carrillo 2, Ursuline 1

PREDICTION: MC 1, URSULINE 0

Casa Grande 2, Sonoma Valley 1

PREDICTION: CG 3, SV 2 (PKS)

CLASS A

RVC 2, St. Helena 1

PREDICTION: RVC 2, SH 1

St. Vincent 1, Clear Lake 0

PREDICTION: SV 2, CL 0

Sonoma Academy 3, Middletown 1

PREDICTION: SA 3, MIDDLE 0

Fort Bragg 1, Potter Valley 0

PREDICTION: PV 3, FB 2 (PKS)

Wednesday’s (Oct. 31st) Games & Predictions

Windsor 2, Arcata 0

PREDICTION: Windsor 3, Arcata 0

Ursuline 2, Eureka 0

PREDICTION: Ursuline 3, Eureka 0

OTHER SCORES

Girls Class A

Middletown 2, Mendocino 1
Clear Lake 3, Willits 0

——————-

Standings

Montgomery 13-0-1 18-0-1
Maria Carrillo 11-2-1 15-2-2
Santa Rosa 9-4-1 12-6-2
Ursuline 7-5-2 8-7-2
Rancho Cotate 6-8 8-10-1
Piner 4-9-1 7-11-1
Ukiah 3-11 5-12-1
Elsie Allen 0-14 0-14

ELSIE ALLEN

Sept. 7 Montgomery, 0-7
Sept. 12 Piner, 1-7
Sept. 14 at Ursuline, 0-10
Sept. 19 Maria Carrillo, 0-6
Sept. 21 at Rancho Cotate, 0-6
Sept. 26 Ukiah, 0-4
Sept. 28 at Santa Rosa, 0-5
Oct. 3 at Montgomery, 0-10
Oct. 5 at Piner. 1-6
Oct. 10 Ursuline, 1-7
Oct. 12 at Maria Carrillo, 1-9
Oct. 17 Rancho Cotate, 0-6
Oct. 22 at Ukiah, 0-5
Oct. 24 Santa Rosa, 0-6

Head coach: Randy Sandretto

—————-

MARIA CARRILLO

Aug. 27 Analy, 4-1
Aug. 29 at Sonoma Valley, 5-3
Sept. 4 Petaluma, 3-2
Sept. 7 Santa Rosa, 0-0 (OT)
Sept. 12 Ukiah, 5-0
Sept. 14 at Battle of the Blues City Tournament (Memphis, Tenn.)
– Collierville, Tenn., 2-2
Sept. 15 at Battle of the Blues City Tournament (Memphis, Tenn.)
– Houston, Tenn., 2-0
Sept. 19 at Elsie Allen, 6-0
Sept. 21 Montgomery, 2-5
Sept. 22 at Rancho Cotate, 2-1 (OT)
Sept. 26 Piner, 3-0
Sept. 28 Ursuline, 3-0
Oct. 3 at Santa Rosa, 3-1
Oct. 5 at Ukiah, 7-2
Oct. 10 Rancho Cotate, 4-1
Oct. 12 Elsie Allen, 9-1
Oct. 17 at Montgomery, 0-2
Oct. 19 at Piner, 1-0
Oct. 24 at Ursuline, 3-2
Oct. 31 NCS Playoffs
Nov. 3 NCS Playoffs
Nov. 7 NCS Playoffs
Nov. 10 NCS Playoffs

Roster: Carli Johnson, 2, soph.; Kellie Foss, 3, soph.; Julianna Bratsberg, 4, sr.; Renee Canelo, 5, soph.; Lauren Polson, 6, jr.; Danielle Carr, 7, sr.; Natasia Staehle, 8, sr.; Maddie Lowder, 9, sr.; Angela Chigazola, 10, sr.; Renee Bergeron, 11, jr.; Kelley Boes, 12, sr.; Kendra Corsberg, 13, frosh; Amanda Briare, 14, sr.; Courtney Minton, 15, soph.; Melissa Moberg, 16, soph; Yvonne Metz, 17, frosh; Erin Fitchie, 18, frosh; Hayley Johnson, 19, jr; Danielle Clark, 20, frosh; Amanda Johnson, 22, sr.; Alex Dinan, gk, sr; Rianna Barton, gk, jr; Emily Sellner, gk, frosh.

Head coach: Debra LaPrath
Assistants: Matt Dodd, Jared Braden, Kelli Robinson,

—————–

MONTGOMERY

Aug. 24 Arcata, 6-0
Aug. 28 Casa Grande, 3-0
Aug. 31 Healdsburg, 10-0
Sept. 5 at Windsor, 4-0
Sept. 7 at Elsie Allen, 7-0
Sept. 8 Alta (Utah), 3-1
Sept. 12 Rancho Cotate, 7-0
Sept. 14 at Piner, 7-0
Sept. 19 Ursuline, 5-1
Sept. 21 at Maria Carrillo, 5-2
Sept. 26 Santa Rosa, 2-0
Sept. 28 Ukiah, 8-0
Oct. 3 Elsie Allen, 10-0
Oct. 5 at Rancho Cotate, 2-0
Oct. 10 Piner, 8-0
Oct. 15 Ursuline, 0-0 (OT)
Oct. 17 Maria Carrillo, 2-0
Oct. 19 at Santa Rosa, 3-0
Oct. 24 at Ukiah, 5-0
Oct. 31 NCS Playoffs
Nov. 3 NCS Playoffs
Nov. 7 NCS Playoffs
Nov. 10 NCS Playoffs

Roster: Rachel Agostini, 25; Gretel Amman, 19; Ali Archer, 20; Jane Battenfeld, 12/gk; Elena Catania, 4; Shayna Elkins, 9; Ari Gurrola, 18; Tiffany Hurst, 5; Lauren Johnson, 11; Lauren Karsten, 24; Julianna Kelm, 21; Kelsey Komrij, 10; Emily Mitchell, 26; Lara Moore, 17, Beth Narduzzi, 3; Casey Parisi, 22; Camy Pearson, 27; Alexis Sciacqua, 8/gk; Selam Solomon, 23; Maddy Sweeney, 6; Breanna Taylor, 15; Giorgia Terry, 14; Ari Uhalde, 2.

Head coach: Pat McDonald
Assistants: Ross Hause, Eddie Lepe, Nina Seliga, Nikki Kumasaka, Alexica Bosque.
Manager: Morgan Brady.

———————-

PINER
Aug. 25 Piner Lady Prospectors Classic
– El Molino, 2-0
– Windsor, 1-1 (5-4 PKs)
– Casa Grande, 1-3
Aug. 28 Windsor, 1-4
Sept. 4 at Healdsburg, 3-0
Sept. 10 at Ursuline, 2-2 (OT)
Sept. 12 at Elsie Allen, 7-1
Sept. 14 Montgomery, 0-7
Sept. 19 Ukiah, 3-1
Sept. 21 Santa Rosa, 0-3
Sept. 26 at Maria Carrillo, 0-3
Sept. 28 at Rancho Cotate, 3-2
Oct. 3 Ursuline, 0-4
Oct. 5 Elsie Allen, 6-1
Oct. 10 at Montgomery, 0-8
Oct. 12 at Ukiah, 0-1
Oct. 17 at Santa Rosa, 0-1
Oct. 19 Maria Carrillo, 0-1
Oct. 24 Rancho Cotate, 2-3

Roster: Megan Furze, 5; Kristina Hunt, 12; Amanda Gallegos, 2; Cassi Brandalick, 10; Angelica Dupar, 23; Alesha Laranjo, 7; Stephanie Stirling, 13; Laura Serrano, 9; Jordan Newport, 11; Kayleen Feeney, 4; Chelsea Vives, 25; Julia Freeman, 19; Janel Gunderson, 18; Mikaela Ambrosini, 6; Casey Castaldi, 14; Maira Nava, 24; Lisa Pinneli; Jazmine Iourg, 22.

Head coach: Mark Pennewell
Assistant coach: TBA

——————–

RANCHO COTATE

Aug. 27 Petaluma, 0-5
Aug. 29 at El Molino, 2-1
Aug. 31 at Arcata Tournament
– Fortuna, 8-2
– Sonoma Valley, 1-4
Sept. 1 at Arcata Tournament
– Arcata, 1-1
Sept. 7 Ukiah, 4-0
Sept. 12 at Montgomery, 0-7
Sept. 19 Santa Rosa, 1-2
Sept. 21 Elsie Allen, 6-0
Sept. 22 Maria Carrillo, 1-2 (OT)
Sept. 26 at Ursuline, 0-3
Sept. 28 Piner, 2-3
Oct. 3 at Ukiah, 3-1
Oct. 5 Montgomery, 0-2
Oct. 10 at Maria Carrillo, 1-4
Oct. 12 at Santa Rosa, 1-2
Oct. 17 at Elsie Allen, 6-0
Oct. 19 Ursuline, 4-2
Oct. 24 at Piner, 3-2
Oct. 31 NCS playoffs TBA
Nov. 3 NCS playoffs TBA
Nov. 7 NCS playoffs TBA
Nov. 10 NCS Championship TBA

Roster: Shonna Christianson, 9; Kirsten Lambertson, 17; Ashley Moore, 12; Janet Perez, 25; Carina Ramirez, 26; Amy Bradley, 11; Molly Jeppesen, 6; Lexi Humphry, 1; Caitlin Reil
ly, 7; Karlie Jantz, 8; Allison Hegarty, 16; Rachel Bittner, 21; Chima Ahonatu, 13; Rhonnie Vidler, 22; Kara Cunningham, 4; Jessica Giesige, 5.

Head coach: Gary Soto

—————-

SANTA ROSA
Aug. 25 at Piner Lady Prospector Classic
– Windsor, 1-3
– El Molino, 1-2
– RVC, 2-0
Aug. 27 Sonoma Valley, 0-0 (OT)
Aug. 30 at Healdsburg, 3-0
Sept. 5 St. Vincent, 2-0
Sept. 7 at Maria Carrillo, 0-0 (OT)
Sept. 12 Ursuline, 2-0
Sept. 14 Ukiah, 2-0
Sept. 19 at Rancho Cotate, 2-1
Sept. 21 at Piner, 3-0
Sept. 26 at Montgomery, 0-2
Sept. 28 Elsie Allen, 5-0
Oct. 3 Maria Carrillo, 1-3
Oct. 10 at Ukiah, 1-0
Oct. 12 Rancho Cotate, 2-1
Oct. 17 Piner, 1-0
Oct. 19 Montgomery, 0-3
Oct. 22 Ursuline, 1-2
Oct. 24 at Elsie Allen, 6-0

Roster: Catherine Barnekow, 9; Kaylynn Carlson, 16; Elisha Codding, 7; Katie Deneau, 10; Leigh Degolia, 2; Chantal Duran, 14; Kayley Evans, 5; Shannon Feeney, 22; Suzanne Howard, 19; Joanne Howard, 6; Michaella Houston, 17; Katelyn Jahn, 11; Julianne McFarlin, 13; Karli Nestler, 20; Rebecca Norris, 24; Lauren Romano, 15; Alexandria Saltzman, 18; Leah Taylor, 3; Shevaun Weatherby, 8.

Head coach: Nicole Miller

——————–

UKIAH

Aug. 28 at Healdsburg, 1-0
Aug. 31 St. Helena. 1-0
Sept. 4 at Middletown, 2-2
Sept. 7 at Rancho Cotate, 0-4
Sept. 12 at Maria Carrillo, 0-5
Sept. 14 at Santa Rosa, 0-2
Sept. 19 at Piner, 1-3
Sept. 21 at Ursuline, 0-1
Sept. 22 Eureka, 2-4
Sept. 26 at Elsie Allen, 4-0
Sept. 28 at Montgomery, 0-8
Oct. 3 Rancho Cotate, 1-3
Oct. 5 Maria Carrillo, 2-7
Oct. 10 Santa Rosa, 0-1
Oct. 12 Piner, 1-0
Oct. 17 Ursuline, 0-7
Oct. 22 Elsie Allen, 5-0
Oct. 24 Montgomery, 0-5

Head coach: Andy Hendry

———————

URSULINE

Aug. 23 Analy, 6-1
Sept. 4 at Casa Grande, 0-3
Sept. 7 Alta (Utah), 1-3
Sept. 10 Piner, 2-2 (OT)
Sept. 12 at Santa Rosa, 0-2
Sept. 14 Elsie Allen, 10-0
Sept. 19 at Montgomery, 1-5
Sept. 21 Ukiah, 1-0
Sept. 26 Rancho Cotate, 3-0
Sept. 28 at Maria Carrillo, 0-3
Oct. 3 at Piner, 4-0
Oct. 10 at Elsie Allen, 7-1
Oct. 15 at Montgomery, 0-0 (OT)
Oct. 17 at Ukiah, 7-0
Oct. 19 at Rancho Cotate, 2-4
Oct. 22 at Santa Rosa, 2-1
Oct. 24 Maria Carrillo, 2-3

Roster: AD Bertoli, 21, Jr.; Laura Fenton, 19, Soph.; Jordan Henry, 18, Fr.; Kaitlyn Lebaudour, 6, Sr.; Amelia Lincoln, 26, Jr.; Haily Macdonald, 8, Fr.; Megan McQuenny, 20, Sr.; Michelle Millsap, 17, Soph.; Courtney Parsons, 14, Sr.; Joan Piasta, 11, Sr.; Lexie Rubattino, 1, Jr.; Rachel Rubattino, 13, Fr.; Christina Tognetti, 7, Jr.; Jenny Tognetti, 2, Fr.; Rebecca Mateo, 15, Sr.

Head coach: John Gilson
Assistants: Michelle Gilson, John Lawson, Bridget Fenton.

——————
SONOMA COUNTY LEAGUE

STANDINGS

LEAGUE OVERALL

Casa Grande 9-2-1 13-3-1
Petaluma 9-2-1 13-4-1
Sonoma Valley 9-3 14-4-1
Windsor 7-5 10-7
Analy 3-9 8-12
Healdsburg 2-10 2-14
El Molino 2-10 3-13

ANALY

Aug. 23 at Ursuline, 1-6
Aug. 27 Maria Carrillo, 1-4
Aug. 29 St. Vincent, 3-0
Aug. 31 at Arcata Tournament
-Analy 2, Eureka 0
– Analy 3, McKinleyville 0
Sept. 1 at Arcata Tournament
– Semifinals: Analy 6, Del Norte 0
– Finals: Sonoma 2, Analy 1
Sept. 4 St. Helena, 5-3
Sept. 6 Healdsburg, 7-0
Sept. 11 at Windsor, 0-2
Sept. 13 Casa Grande, 0-3
Sept. 18 at Petaluma, 0-5
Sept. 20 Sonoma Valley, 2-3
Sept. 25 El Molino, 5-0
Oct. 2 at Healdsburg, 1-2
Oct. 4 Windsor, 2-1
Oct. 9 at Casa Grande, 1-2
Oct. 11 Petaluma, 1-2
Oct. 16 at Sonoma Valley, 3-5
Oct. 18 at El Molino, 1-3

Head coach: Joseph Heil

——————–

CASA GRANDE

Aug. 25 Piner Lady Prospector Classic
– RVC, 5-1
– Sonoma Academy, 5-1
– Piner, 3-1
Aug. 28 at Montgomery, 0-3
Sept. 5 Ursuline, 3-0
Sept. 6 at Sonoma Valley, 1-2
Sept. 11 El Molino, 10-1
Sept. 13 at Analy, 3-0
Sept. 18 Healdsburg, 6-0
Sept. 20 at Windsor, 2-3
Sept. 27 Petaluma, 1-0.
Oct. 2 Sonoma Valley, 5-0
Oct. 4 at El Molino 3-0
Oct. 9 Analy, 2-1
Oct. 11 at Healdsburg, 7-0
Oct. 16 Windsor, 4-0
Oct. 23 at Petaluma, 3-3 (OT)

Head coach: Vinnie Cortezzo

——————

EL MOLINO

Aug. 25 at Piner Lady Prospectors Classic
– Piner, 0-2
– Santa Rosa, 2-1
– Petaluma, 0-4
Aug. 29 Rancho Cotate, 1-2
Sept. 6 Windsor, 0-4
Sept. 11 at Casa Grande, 1-10
Sept. 13 Petaluma, 0-5
Sept. 18 at Sonoma Valley, 2-5
Sept. 25 at Analy, 0-5
Sept. 27 at Healdsburg, 0-1
Oct. 2 at Windsor, 0-4
Oct. 4 Casa Grande, 0-3
Oct. 9 at Petaluma, 0-6
Oct. 11 Sonoma Valley, 1-3
Oct. 18 Analy, 3-1
Oct. 23 Healdsburg, 3-0

Head coach: xxx
——————-

HEALDSBURG
Aug. 28 Ukiah. 0-1
Aug. 30 Santa Rosa, 0-3
Aug. 31 at Montgomery, 0-10
Sept. 4 Piner, 0-3
Sept. 6 at Analy, 0-7
Sept. 13 Windsor, 0-7
Sept. 18 at Casa Grande, 0-6
Sept. 20 Petaluma, 0-5
Sept. 25 at Sonoma Valley, 0-9
Sept. 27 El Molino, 1-0
Oct. 2 Analy, 2-1
Oct. 9 at Windsor, 0-5
Oct. 11 Casa Grande, 0-7
Oct. 16 at Petaluma, 1-7
Oct. 18 Sonoma Valley, 3-5 (OT)
Oct. 23 at El Molino, 0-3

Head coach: Herbert Lemus

———————

PETALUMA

Aug. 25 at Piner Lady Prospectors Classic
– Sonoma Academy, 1-3
– RVC, 2-0
– El Molino, 4-0
Aug. 27 at Rancho Cotate, 5-0
Sept. 4 at Maria Carrillo, 2-3
Sept. 7 Eureka, 5-1
Sept. 11 Sonoma Valley, 2-1
Sept. 13 at El Molino, 5-0
Sept. 18 Analy, 5-0
Sept. 20 at Healdsburg, 5-0
Sept. 25 Windsor, 3-0
Sept. 27 at Casa Grande, 0-1
Oct. 4 at Sonoma Valley, 0-1
Oct. 9 El Molino, 6-0
Oct. 11 at Analy, 2-1
Oct. 16 Healdsburg, 7-1
Oct. 18 at Windsor. 3-0
Oct. 23 Casa Grande, 3-3 (OT)

Head coach: Ralph Montes

———————

SONOMA VALLEY

Aug. 27 at Santa Rosa, 0-0 (OT)
Aug. 29 Maria Carrillo, 3-5
Aug. 31 at Aracta Tournament
– Sonoma 3, Arcata 0
– Sonoma 4, Rancho Cotate 1
Sept. 1 at Aracta Tournament
– Semifinals: Sonoma 6, Fortuna 0
– Finals: Sonoma 2, Analy 1
Sept. 4 St. Vincent’s, 5-0
Sept. 6 Casa Grande, 2-1
Sept. 11 at Petaluma, 1-2
Sept. 18 at El Molino, 5-2
Sept. 20 at Analy, 3-2
Sept. 25 Healdsburg, 9-0
Sept. 27 at Windsor, 0-3
Oct. 2 at Casa Grande, 0-5
Oct. 4 Petaluma, 1-0
Oct. 11 El Molino, 3-1
Oct. 16 Analy, 5-3
Oct. 18 at Healdsburg, 5-3 (OT)
Oct. 23 Windsor, 4-1

Head coach: Pamela Wiley

——————–

WINDSOR

Aug. 25 at Piner Lady Prospector Classic
– Santa Rosa, 3-1
– Piner, 1-1 (4-5 PKs)
– Sonoma Academy, 2-1
Aug. 28 at Piner, 4-1
Sept. 5 Montgomery, 0-4
Sept. 6 at El Molino, 4-0
Sept. 11 Analy, 2-0
Sept. 13 at Healdsburg, 7-0
Sept. 20 Casa Grande, 3-2
Sept. 25 at Petaluma, 0-3
Sept. 27 Sonoma Valley, 3-0
Oct. 2 El Molino, 4-0
Oct. 4 at Analy, 1-2
Oct. 9 Healdsburg, 5-0
Oct. 16 at Casa Grande, 0-4
Oct. 18 Petaluma, 0-3
Oct. 23 at Sonoma Valley, 1-4
Nov. 3 NCS Championships TBA
Nov. 7 NCS Championships TBA
Nov. 10 NCS Championships TBA

Head coach: Juan Orozco

————————-

RESULTS

THURSDAY (Aug. 23)

Ursuline 6, Analy 1

FRIDAY’S (Aug. 24) RESULT

Montgomery 6, Arcata 0

SATURDAY (Aug. 25) RESULTS

Lady Prospectors ClassicAt Piner
Casa Grande 5, Rincon Valley Christian 1
Sonoma Academy 3, Petaluma 1
Piner 2, El Molino 0
Windsor 3, Santa Rosa 1

Casa Grande 5, Sonoma Academy 1
Piner 1, Windsor 1 (5-4 in Pks)

Championship: Casa Grande 3, Piner 1
Third Place: Windsor 2, Sonoma Academy 1

Consolation Bracket

Petaluma 2, RVC 0
El Molino 2, Santa Rosa 1
Petaluma 4, El Molino 0
Santa Rosa 2, RVC 0

MONDAY (Aug. 27) SCHEDULE

Maria Carrillo 4, Analy 1
Petaluma 5, Rancho Cotate 0
Sonoma Valley 0, Santa Rosa 0 (OT)

Tuesday’s (Aug. 28) Results

Montgomery 3, Casa Grande 0
Windsor 4, Piner 1
Ukiah 1, Healdsburg 0

Wednesday’s Schedule (Aug. 29)

Maria Carrillo 5, Sonoma Valley 3
Rancho Cotate 2, El Molino 1
Ursuline at Petaluma, 7 p.m. (GAME WAS CANCELLED)
Analy 3, St. Vincent 0

Thursday’s (Aug. 30) Schedule

Santa Rosa 3, Healdsburg 0

Friday’s (Aug. 31) Schedule

Montgomery 10, Healdsburg 0

Arcata Tournament

Rancho Cotate 8, Fortuna 2
Sonoma 3, Arcata 0
Sonoma 4, Rancho Cotate 1
Analy 2, Eureka 0
Analy 3, McKinleyville 0

Saturday’s (Sept. 1) Schedule

Arcata Tournament

Consolation round: Rancho Cotate 1, Arcata 1
Semifinals: Sonoma 6, Fortuna 0
Semifinals: Analy 6, Del Norte 0
Championship: Sonoma 2, Analy 1

Sept. 4 (Tuesday’s) Games

Maria Carrillo 3, Petaluma 2
Piner 3, Healdsburg 0
Casa Grande 3, Ursuline 0
Sonoma Valley 5, St. Vincent 0
Analy 5, St. Helena 3

Sept. 5 (Wednesday) Games

Montgomery 4, Windsor 0
Santa Rosa 2, St. Vincent 0

Sept. 6 (Thursday’s) Games

Analy 7, Healdsburg 0
Sonoma Valley 2, Casa Grande 1
Windsor 4, El Molino 0

Sept. 7 (Friday’s) Games

NBL

Montgomery 7, Elsie Allen 0
PREDICTION: Monty 6, EA 0

Santa Rosa 0, Maria Carrillo 0 (OT)
PREDICTION: MC 4, SR 3

Rancho Cotate 4, Ukiah 0
PREDICTION: RC 2, Ukiah 1

Non-league

Alta (Utah) 3, Ursuline 1
PREDICTION: Alta 4, Ursuline 2

Petaluma 5, Eureka 1
PREDICTION: Petaluma 3, Eureka 2

Sept. 8 (Saturday’s) Games

Montgomery 3, Alta (Utah) 1
PREDICTION: Alta 3, Montgomery 2

Sept. 10 (Monday’s) Game

NBL

Piner 2, Ursuline 2
PREDICTION: Ursuline 3, Piner 0 (OT)

Sept. 11 (Tuesday’s) Games

SCL

Windsor 2, Analy 0
PREDICTION: Windsor 3, Analy 2

Casa Grande 10, El Molino 1
PREDICTION: CG 4, EM 1

Petaluma 2, Sonoma Valley 1
PREDICTION: SV 5, Petaluma 1

Non-league

Rancho Cotate at Healdsburg, 7 p.m. (Game was canceled)
PREDICTION: RC 6, H-burg 0

Sept. 12 (Wednesday’s) Games

NBL

Piner 7, Elsie Allen 1
PREDICTION: Piner 5, EA 0

Maria Carrillo 5, Ukiah 0
PREDICTION: MC 5, Ukiah 2

Montgomery 7, Rancho Cotate 0
PREDICTION: Monty 6, RC 0

Santa Rosa 2, Ursuline 0
PREDICTION: Ursuline 4, SR 1

Sept. 13th (Thursday’s) Games

SCL

Petaluma 5, El Molino 0

PREDICTION: Petaluma 3, El Molino 1

Windsor 7, Healdsburg 0

PREDICTION: Windsor 5, H-burg 0

Casa Grande 3, Analy 0

PREDICTION: CG 3, Analy 3

Sept. 14th (Friday’s) Games & Predictions

Ursuline 10, Elsie Allen 0

PREDICTION: Ursuline 5, EA 0

Montgomery 7, Piner 0

PREDICTION: Monty 4, Piner 0

Santa Rosa 2, Ukiah 0

PREDICTION: SR 5, Ukiah 2

Maria Carrillo at Battle of the Blues City Tournament (Memphis, Tenn.)
– Maria Carrillo 2, Collierville, Tenn. 2

Sept. 15th (Saturday’s) Game

Maria Carrillo at Battle of the Blues City Tournament (Memphis, Tenn.)

Maria Carrillo 2, Houston, Tenn. 0

Sept. 17th (Monday’s) Games

No games scheduled.

Sept. 18th (Tuesday’s) Games

Petaluma 5, Analy 0

PREDICTION: Petaluma 3, Analy 2

Casa Grande 6, Healdsburg 0

PREDICTION: CG 8, H-burg 0

Sonoma Valley 5, El Molino 2

PREDICTION: SV 5, EM 1

Sept. 19th (Wednesday’s) Games & Predictions

NBL

Maria Carrillo 6, Elsie Allen 0

PREDICTION: MC 7, EA 0

Piner 3, Ukiah 1

PREDICTION: Piner 4, Ukiah 1

Santa Rosa 2, Rancho Cotate 1

PREDICTION: SR 3, RC 2

Montgomery 5, Ursuline 1

PREDICTION: Monty 5, Ursu 2

Sept. 20th (Thursday’s) Games

SCL

Sonoma Valley 3, Analy 2

PREDICTION: Analy 3, SV 2

Windsor 3, Casa Grande 2

PREDICTION: CG 2, Windsor 1

Petaluma 5, Healdsburg 1

PREDICTION: Petaluma 5, H-burg 1

Sept. 21st (Friday’s) Games & Predictions

NBL

Rancho Cotate 6, Elsie Allen 0

PREDICTION: RC 4 EA 0

Montgomery 5, Maria Carrillo 2

PREDICTION: Monty 5, MC 0

Santa Rosa 3, Piner 0

PREDICTION: SR 3, Piner 1

Ursuline 1, Ukiah 0

PREDICTION: Ursuline 6, Ukiah 0

Sept. 22nd (Saturday’s) Game

Maria Carrillo 2, Rancho Cotate 1 (OT)

PREDICTION: MC 3, RC 1

Sept. 25th (Tuesday’s) Games & Predictions

Analy 5, El Molino 0

PREDICTION: Analy 4, EM 0

Sonoma Valley 9, Healdsburg 0

PREDICTION: SV 5, H-burg 0

Petaluma 3, Windsor 0

PREDICTION: Petaluma 3, Windsor 2

Sept. 26th (Wednesday’s) Games & Predictions

Ukiah 4, Elsie Allen 0

PREDICTION: Ukiah 3, EA 0

Maria Carrillo 3, Piner 0

PREDICTION: MC 4, Piner 1

Montgomery 2, Santa Rosa 0

PREDICTION: Monty 4, SR 0

Ursuline 3, Rancho Cotate 0

PREDICTION: Ursuline 3, RC 1

Sept. 27th (Thursday’s) Games & Predictions

Casa Grande 1, Petaluma 0

PREDICTION: CG 2, Petaluma 1

Healdsburg 1, El Molino 0

PREDICTION: H-burg 4, EM 2

Windsor 3, Sonoma Valley 0

PREDICTION: Windsor 3, SV 2

Sept. 28th (Friday’s) Games & Predictions

Santa Rosa 5, Elsie Allen 0

PREDICTION: SR 6, EA 0

Maria Carrillo 3, Ursuline 0

PREDICTION: MC 3, Ursuline 2

Montgomery 8, Ukiah 0

PREDICTION: Monty 7, Ukiah 0

Piner 3, Rancho Cotate 2

PREDICTION: RC 4, Piner 2

Oct. 2 (Tuesday’s) Games & Predictions

Healdsburg 2, Analy 1

PREDICTION: Analy 4, H’burg 0

Casa Grande 5, Sonoma Val
ley 0

PREDICTION: CG 4, SV 1

Windsor 4, El Molino 0

PREDICTION: Windsor 6, EM 0

Oct. 2 (Tuesday’s) Games & Predictions

Healdsburg 2, Analy 1

PREDICTION: Analy 4, H’burg 0

Casa Grande 5, Sonoma Valley 0

PREDICTION: CG 4, SV 1

Windsor 4, El Molino 0

PREDICTION: Windsor 6, EM 0

Oct. 3 (Wednesday’s) Games & Predictions

Montgomery 10, Elsie Allen 0

PREDICTION: Monty 8, EA 0

Maria Carrillo 3, Santa Rosa 1

PREDICTION: MC 2, SR 1 (OT)

Ursuline 4, Piner 0

PREDICTION: Ursuline 3, Piner 1

Rancho Cotate 3, Ukiah 1

PREDICTION: RC 3, Ukiah 1

Oct. 4 (Thursday’s) Games & Predictions

Analy 2, Windsor 1

PREDICTION: Windsor 3, Analy 1

Casa Grande 3, El Molino 0

PREDICTION: CG 5, EM 0

Sonoma Valley 1, Petaluma 0

PREDICTION: SV 2, Petaluma 1

Oct. 5th (Friday’s) Games & Predictions

Piner 6, Elsie Allen 1

PREDICTION: Piner 4, EA 0

Maria Carrillo 7, Ukiah 2

PREDICTION: MC 4, Ukiah 2

Montgomery 2, Rancho Cotate 0

PREDICTION: Monty 5, RC 0

Oct. 9th (Tuesday’s) Games & Predictions

Casa Grande 2, Analy 1

PREDICTION: CG 4, Analy 1

Petaluma 6, El Molino 0

PREDICTION: Petaluma 6, EM 0

Windsor 5, Healdsburg 0

PREDICTION: Windsor 3, H-burg 1

Oct. 10th (Wednesday’s) Games & Predictions

Ursuline 7, Elsie Allen 1

PREDICTION: Ursuline 5, EA 0

Maria Carrillo 4, Rancho Cotate 1

PREDICTION: MC 3, RC 1

Montgomery 8, Piner 0

PREDICTION: Monty 6, Piner 0

Santa Rosa 1, Ukiah 0

PREDICTION: SR 4, Ukiah 0

Oct. 11th (Thursday’s) Games & Predictions

Petaluma 2, Analy 1

PREDICTION: Petaluma 2, Analy 1

Casa Grande 7, Healdsburg 0

PREDICTION: CG 3, H-burg 1

Sonoma Valley 3, El Molino 1

PREDICTION: SV 4, EM 0

Oct. 12th (Friday’s) Schedule & Predictions

Maria Carrillo 9, Elsie Allen 1

PREDICTION: MC 7, EA 0

Montgomery at Ursuline, 4 p.m.
NOTE: GAME HAS BEEN POSTPONED DUE TO THE RAIN, MAKEUP DATE – 4:30 P.M. MONDAY OCT. 15 AT MONTGOMERY

PREDICTION: Monty 3, Ursu 1

Ukiah 1, Piner 0

PREDICTION: Piner 3. Ukiah 2

Santa Rosa 2, Rancho Cotate 1

PREDICTION: SR 3, RC 3

Oct. 15th (Monday’s) Game & Prediction

Ursuline 0, Montgomery 0 (OT)

PREDICTION: Monty 3, Ursuline 1

Oct. 16th (Tuesday’s) Games & Predictions

Sonoma Valley 5, Analy 3

PREDICTION: SV 3, Analy 1

Casa Grande 4, Windsor 0

PREDICTION: CG 1, Windsor 0

Petaluma 7, Healdsburg 1

PREDICTION: Petaluma 5, H-burg 0

Oct. 17th (Wednesday’s) Games & Predictions

Rancho Cotate 6, Elsie Allen 0

PREDICTION: RC 5, EA 0

Montgomery 2, Maria Carrillo 0

PREDICTION: Monty 2, MC 0

Santa Rosa 1, Piner 0

PREDICTION: SR 3, Piner 1

Ursuline 7, Ukiah 0

PREDICTION: Ursu 4, Ukiah 2

Oct. 18th (Thursday’s) Games & Predictions

El Molino 3, Analy 1

PREDICTION: Analy 3, EM 1

Sonoma Valley 5, Healdsburg 3 (OT)

PREDICTION: SV 5, H-burg 1

Petaluma 3, Windsor 0

PREDICTION: Peta 1, Windsor 0

Oct. 19th (Friday’s) Game & Prediction

Elsie Allen at Ukiah, 4 p.m.

Game postponed to 6 p.m. Oct. 22

PREDICTION: Ukiah 3, EA 0

Maria Carrillo 1, Piner 0

PREDICTION: MC 5, Piner 1

Montgomery 3, Santa Rosa 0

PREDICTION: Monty 4, SR 0

Rancho Cotate 4, Ursuline 2

PREDICTION: Ursuline 4, RC 2

Oct. 22nd (Monday’s) Games & Prediction

Ukiah 5, Elsie Allen 0

PREDICTION: Ukiah 3, EA 0

Ursuline 2, Santa Rosa 1

PREDICTION: Ursu 4, SR 2

Oct. 23rd (Tuesday’s) Games & Predictions

El Molino 3, Healdsburg 0

PREDICTION: El Mo 3, H-burg 2

Sonoma Valley 4, Windsor 1

PREDICTION: SV 4, Windsor 3

Casa Grande 3, Petaluma 3 (OT)

PREDICTION: CG 2, Petaluma 1

Oct. 24th (Wednesday’s) Games & Predictions

Santa Rosa 6, Elsie Allen 0

PREDICTION: SR 6, EA 0

Rancho Cotate 3, Piner 2

PREDICTION: RC 3, Piner 2

Montgomery 5, Ukiah 0

PREDICTION: Monty 7, Ukiah 0

Maria Carrillo 3, Ursuline 2

PREDICTION: MC 3, Ursuline 2