All-League selections: Boys Small-school

Here are the All-League boys small-school selections for 2006:
On Tuesday (Dec. 5th) we will post the All-League girls large-school selections for 2006:

SMALL-SCHOOL BOYS

NCL I NORTH

MVP: Josemar Hernandez, Fort Bragg, Jr., midfielder

First team

Logan Baumgartner, Fort Bragg, Soph., goalie; Pat Bertsch, Willits, Sr., defender; Ian Butler, Fort Bragg, Jr., defender; Carlos Chavez, Willits, Jr., forward; Gary Dixon, Fort Bragg, Sr., midfielder; Jason Hill, Middletown, Soph., defender; Jacob Lang, Fort Bragg, Sr., midfielder; Jorge Macias, Kelseyville, Sr., defender; Miguel Martinez, Kelseyville, Sr., forward; Iban Rodriguez, Fort Bragg, Sr., defender; Erick Velazquez, Lower Lake, Sr., midfielder; Tyler Vichi, Fort Bragg, Soph., forward; Eirberto Villegas, Willits, Sr., midfielder.

Honorable Mention

Marcelo Calderon, Lower Lake, Jr., midfielder; Chris Chapman, Lower Lake, Soph., defender; Diego Cruz, Fort Bragg, Soph., midfielder; Josh Hartsock, Fort Bragg, Sr., defender; Andres Macias, Kelseyville, Jr., midfielder; Luis Macias, Kelseyville, Soph., midfielder; Austin McNeal, Willits, Sr., midfielder; Nick Owen, Fort Bragg, Soph., forward; Merlin Reinhardt, Willits, Jr., midfielder.

NCL I SOUTH

CO-MVPS: Armando Martinez, Clear Lake, Jr., forward;

Victor Raya, St. Helena, Sr., defender.

FIRST TEAM

Tommy Siragusa, St. Vincent, Jr., goalie; Ryan Guinan, St. Vincent, Jr., defender; Mike Pedersen, St. Vincent, Sr. midfielder; Joey Telles, St. Vincent, Sr., midfielder; Javier Cruz, Upper Lake, Jr., forward; Max Curtis, Upper Lake, Sr., forward; Armawn Ayala, Upper Lake, Sr., midfielder; Roberto Flores, Cloverdale, Jr., forward; Adrian Reyes, Cloverdale, Sr., midfielder; Jose Estrada, Cloverdale, Soph., midfielder; Fabian Guzman, Clear Lake, Sr., midfielder; Ben Valdovinos, Clear Lake, Sr., midfielder; Brian Tavares, Clear Lake, Sr., defender; Andres Perez, Clear Lake, Sr., defender; Connor McCrea, Clear Lake, Sr., goalie; Nick Falconer, Clear Lake, Sr., defender; Osvaldo Garcia, St. Helena, Sr., forward; Octavio Del Lora, St. Helena, Jr., midfielder; Rafael Torres, St. Helena, Jr., midfielder; Edgar Ramirez, St. Helena, sr., midfielder; Luis DelCampo, St. Helena, Sr., midfielder.

———————-
———————-

NCL II

OFFENSIVE MVP – Eric Delgado, Roseland Prep, Jr., forward.
DEFENSIVE MVP – Arturo Benavides, Anderson Valley, Sr., sweeper.

FIRST TEAM

Elvis Espinoza, Anderson Valley, Jr., forward; Ricardo Martinez, Anderson Valley, Jr., midfielder; Conor Ward, Mendocino, Sr., midfielder; Bryce Poehlmann, Mendocino, Sr., forward; Evan Field, Sonoma Academy, Sr., midfielder; Julian McIntosh, Sonoma Academy, Jr., defender; Josue Nicia, Calistoga, Jr., midfielder; Carlos Garcia, Calistoga, Sr., forward; Juan Machuca, Roseland Prep, Jr., defender; Edgar Delgado, Roseland Prep, Soph., midfielder; Carlos Castellanos, Tomales, Jr., forward.

SECOND TEAM

Eddie Reynoso, Anderson Valley, Jr., goalie; Jaime Espinoza, Anderson Valley, Jr., defender; Ramon Jimenez, Anderson Valley, Jr., midfielder; Jairo Perez, Anderson Valley, Soph., defender; Octavio Arriga, Roseland Prep, Jr., mifielder; Ruben Cabrera, Roseland Prep, Jr., defender; Alex Castellanos, Roseland Prep, Jr., forward; Wilman Hernandez, Calistoga, Jr., forward; Juan Avila, Calistoga, Sr., defender; Sean Banus, Sonoma Academy, Sr., defender; Manuel Aguilar, Geyserville, Jr., midfielder.