2010 All-League Boys Soccer teams

BOYS SOCCER

NORTH BAY LEAGUE
MVP:
Pepe Lopez, Ukiah
COACH OF THE YEAR: Rogelio Alvarado, Ukiah
FIRST TEAM: Chris Kelly, Montgomery, Sr., goalkeeper; Francisco Mendoza, Montgomery, Sr., forward; Diego Lopez, Montgomery, Jr., forward; Keenan Whyte, Montgomery, Jr., midfielder; Eduardo Alvarado, Ukiah, Sr., midfielder; Jose Hernandez, Ukiah, Sr., forward; Oswaldo Segura, Ukiah, Jr., midfielder; James Moberg, Maria Carrillo, Jr., midfielder; Marco Perez, Maria Carrillo, Sr., midfielder; Steven Mason, Maria Carrillo, Sr., goalkeeper; Crescencio Torres, Rancho Cotate,Sr.,forward; Fabian Valdez, Rancho Cotate, Sr., midfielder; Jesus Hernandez, Elsie Allen, Jr., midfielder; Salvador Cortez, Elsie Allen, Jr., midfielder; Kevin McGowan, Cardinal Newman, Jr., defender; Keller Lawson, Cardinal Newman, Jr., goalkeeper; Diego Leon, Santa Rosa, Sr., midfielder; Miguel Galvin, Piner, Jr., defender.
SECOND TEAM: Cristofer Rivera, Montgomery, Sr., forward; Colin Murphy, Montgomery, Sr., defender; Trevor Smandra, Montgomery, Sr., defender; Cody Diklich, Montgomery, Soph., midfielder; Cesar Mendoza, Ukiah, Sr., goalkeeper; Geovanni Ramos, Ukiah, Sr., midfielder; Clark Walker, Ukiah, Jr., midfielder; Robbie Shepperd, Maria Carrillo, Sr., defender; Taylor Shahi, Maria Carrillo, Sr., forward; Coleman Badgley, Maria Carrillo, Sr., midfielder; Arnulfo Ramirez, Rancho Cotate, Sr., midfielder; Ezra Packard-Graham, Rancho Cotate, Sr., forward; Jesus Galvin, Elsie Allen, Jr., defender; Alexis Martinez, Elsie Allen, Sr., midfielder; Tony Ordaz, Cardinal Newman, Sr.; Willis Nelson, Cardinal Newman, Sr.; John McFarlin, Santa Rosa, Sr., midfielder; Armando Dominguez, Piner, Soph., midfielder.

SONOMA COUNTY LEAGUE
MVP:
Victor Robles, Sonoma, Sr., midfielder
COACH OF THE YEAR: Peter Meechan, Analy.
FIRST TEAM: Andres Flores, Windsor, Soph., defender; Etiandro Tavares, Windsor, Jr., forward; Tyler Connors, Windsor, Sr., defender; Eric Vielma, Windsor, Sr., defender; Diego Perez, Healdsburg, Jr., midfielder; Jordan Vega, Healdsburg, Soph., forward; James Haun, Healdsburg, Sr., defender; Riley Gong, Petaluma, Sr., defender; Garren Langford, Petaluma, Jr., midfielder; Miguel Rodriguez, El Molino, Sr., midfielder; Tyler Seanland, Casa Grande, Sr., defender; John Greene, Casa Grande, Sr., forward; Paco Vallegas, Casa Grande, Fr., defender; Walter Aldana, Sonoma Valley, Sr., defender; Riley Clark, Sonoma Valley, Jr., defender; Mauricio de Haro, Sonoma Valley, Sr., goalkeeper; Johnny Medina, Sonoma Valley, Sr., midfielder; Victor Robles, Sonoma Valley, Sr., midfielder; Armando Coronel, Analy; Keith Pastorino, Analy; Eli Munger, Analy; Ryan Willis, Analy; Sergio Hernandez, Analy.
SECOND TEAM: Andres Miranda, Windsor, Jr., midfielder; Elias Aranda, Windsor, Sr., midfielder; Jorge Enrique, Windsor, Jr., goalkeeper; Jose Perez, Windsor ,Soph., midfielder; Omar Nuno, Healdsburg, Jr., forward; Rey Rodriguez, Healdsburg, Fr., defender; Edgar Magdaleno, Healdsburg, Sr., defender; Jaz Gonzalez, Petaluma, Jr., midfielder; Ricky Singleton, Petaluma, Soph., goalkeeper; Valentin Salas, El Molino, Soph., midfielder; Austin Wilson, Casa Grande, Sr., defender; Paul Proctor, Casa Grande, Jr., forward; Edgar Amador, Casa Grande, Sr., midfielder; Mario Rubio, Sonoma Valley, Sr., midfielder; Diego Benitez, Sonoma Valley, Jr., forward; Ivan Chavez, Sonoma Valley, Jr., forward; Robert Miller, Sonoma Valley, Sr., defender; Jose Sanchez, Sonoma Valley, Jr., midfielder; AC Zapponi, Analy; Agustin Reyes, Analy; Raffi Dick, Analy; Juan Sanchez, Analy; Cameron Wehrfritz, Analy.
HONORABLE MENTION: Paulino Angel, Windsor, Jr., midfielder; Manuel Alanis, Windsor, Jr., defender; Kevin Valencia, Healdsburg, Sr., midfielder; Angel Fernandez, Healdsburg, Sr., midfielder; Daniel Brockman, Petaluma, Jr., midfielder; Patrick Rabbitt, Petaluma, Jr., defender; Martin Newman, El Molino, Sr., forward; Julian Baver, El Molino, Sr., defender; Sam Faulkenberg, Casa Grande, Fr., goalkeeper; Carlos Aguilar, Sonoma Valley, Sr., defender; Stefan Flynn-Garcia, Sonoma Valley, Jr., defender; Francisco Guerrero, Sonoma Valley, Jr., midfielder; Adalberto Jimenez, Sonoma Valley, Sr., defender; Irving Rafaela, Sonoma Valley, Sr., midfielder; Ezequiel Vazquez, Sonoma Valley, Jr., goalkeeper-forward; Tylor Williams, Analy; Sebastian Berhaliner, Analy.

NCL I SOUTH
MVP:
Sergio Morales, Cloverdale, jr., midfielder
FIRST TEAM: Oscar Ochoa, Cloverdale, Jr., defender; Jose Gonzalez, Cloverdale, Sr., defender; Sergio Cardenas, Cloverdale, Sr., midfielder; Jose Sanchez, Cloverdale, Jr., goalkeeper; Jesus Cardenas, Cloverdale, Sr., defender; Conor Egide, St. Vincent, Sr., defender; Blake Davis, St. Vincent, Sr., forward; Max Cline, St. Vincent, Jr., forward; Martin Siragusa, St. Vincent, Jr., midfielder; Peter Struck, St. Vincent, Sr., midfielder; Manuel Gomes, St. Helena, Jr., forward; Cole Pierce, St. Helena, forward; Reimundo Gregorio, Clear Lake, Jr., goalkeeper; Juan Alvarado, Clear Lake, Soph., forward.
SECOND TEAM: Adrian Rodrigues, Clear Lake, Soph., forward; Guadalupe Mendoza, Clear Lake, Soph., midfielder; Jorge Garcia, Clear Lake, Jr., midfielder; Jhovanni Rodriguez, Clear Lake, Jr., midfielder; Victor Almanza, St. Helena, Sr., defender; Hugo Hernandez, St. Helena, soph., midfielder; Ricardo Seguro, St. Helena, Sr., defender; Jaime Vaca, St. Vincent, Soph., defender; Wes Blais, St. Vincent, Sr., midfielder; Austin Halstenson, St. Vincent, Sr., midfielder.

NCL II SOUTH
MVPs:
Sergio Gutierrez, Anderson Valley, Sr.; Michel Arroyo, Calistoga, Sr.
FIRST TEAM: Bryan Iturbe, Roseland Prep, Sr., goalkeeper; Billy Jones, Mendocino, Sr., goalkeeper: Matt Winslow, Mendocino, Sr., defender; Nevin Schaeffer, Mendocino, Sr., defender; Roberto Macias, Roseland Prep, Jr., defender; Rodrigo Estrella, Roseland Prep, Soph., defender; Sergio Santiago, Roseland Prep, Sr., defender; Osvaldo Fuentes, point Arena, Jr., defender; Edgar Vargas, Calistoga, Soph., midfielder; Christian Escobedo, Calistoga, Sr., midfielder; Cody Contrell, Rincon Valley Christian, Jr., midfielder; Nick Leng, Rincon Valley Christian, Jr., midfielder; Jonny Moon, Sonoma Academy, Sr.; midfielder; Hector Cruz, Anderson Valley, Jr., midfielder; Chuy Sanchez, Anderson Valley, Fr., midfielder; Daniel Ortega, Roseland Prep, Soph., midfielder; David Vines, Roseland Prep, Sr., midfielder; Christian Torres, Caliostoga, Jr., forward; Rafael Farias, Roseland Prep, Sr., forward; Jonathan Flores, Roseland Prep, Sr., forward.
SECOND TEAM: Micheal Iturbe, Roseland Prep, Soph.; Orlando Castro, Geyserville, Soph.; Agustin Ramirez, point Arena, Soph.; Garrett Griffin, Sonoma Academy, Jr.; Javier Anguiano, Roseland Prep, Soph.; CC Siulapwa, Rio Lindo, Sr.; Troy Snodgrass, Sonoma Academy, Sr.; Nestor Lua, Calistoga, Soph.; Jaime Gates, Rincon Valley Christian, Sr.; Cava Gutierrez, Anderson Valley, Soph.
HONORABLE MENTION: Thomas Ziemer, Sonoma Academy, Fr.; Frankie Graham, Sonoma Academy, Soph.; Sam Lasseter, Sonoma Academy, Sr.; Hector Contreras, Calistoga, Jr.; Christian Mendoza, Anderson Valley, Soph.; Manuel Almeida, Anderson Valley, Jr.; Omar Solano, Anderson Valley, Fr.; Elio Gonzalez, Anderson Valley, Jr.; Aaron Willis, Rincon Valley Christian, Sr.; TJ Robert, Rincon Valley Christian, Jr.