Boys basketball: All-league honors

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

NORTH BAY LEAGUE

MOST VALUABLE PLAYER

Corey Hammell, Cardinal Newman, senior

FIRST TEAM

Kenny Love, Cardinal Newman, senior

Tim McCullough, Cardinal Newman, senior

Noah Orlik, Montgomery, junior

Alec Raven, Montgomery, junior

Cetrick Yeanay, Casa Grande, junior

SECOND TEAM

John Aitchison, Maria Carrillo, senior

Frankie Garcia, Ukiah, senior

Kyle King, Cardinal Newman, senior

Casey Myers, Windsor, senior

Paul Steliga, Ukiah, senior

HONORABLE MENTION

Jacob Graves, Santa Rosa, senior

Jake Ielmorini, Casa Grande, senior

A.J. John, Maria Carrillo, junior

Tyler Newman, Montgomery, senior

Dustin Rome, Santa Rosa, junior

DEFENSIVE PLAYERS OF THE YEAR

Tim McCullough, Cardinal Newman, senior

Alec Raven, Montgomery, junior

COACH OF THE YEAR

Tom Bonfigli, Cardinal Newman

SONOMA COUNTY LEAGUE

MOST VALUABLE PLAYERS

Gabe Greenberg-Pines, Analy, senior

Josiah Sorensen, Analy, senior

DEFENSIVE PLAYER OF THE YEAR

Geddy Dukes, Analy, senior

FIRST TEAM

Mohannad Halaweh, Analy, senior

Cameron Lutz, Healdsburg, senior

Arnold Silva, Healdsburg, senior

Natu Hezchias, Piner, senior

Marquise Camp, Piner, senior

Angel Sanchez, Elsie Allen, senior

SECOND TEAM

Erik Poulson, Analy, sophomore

Sam Walker, Healdsburg, senior

Lou Rampone, El Molino, junior

Jessie Fischman, El Molino, senior

Clay Swanson, Petaluma, senior

HONORABLE MENTION

Darin Newman, Analy, senior

Jacob Hicks, Analy, junior

Vince Bruton, Sonoma Valley, senior

Jessie Sommers, Sonoma, junior

Eric Hunsicker, Petaluma, senior

Joe Hoeup, Elsie Allen, sophomore

NORTH CENTRAL LEAGUE I

MOST VALUABLE PLAYER

Jon Montez, Willits, junior

FIRST TEAM

Tyler Rockwell, Middletown, senior

Isiah Warren, Cloverdale, junior

Adrian Perez, Clear Lake, senior

Wyatt Sanderson, Willits, senior

Richard Hoppe, St. Helena, senior

SECOND TEAM

Cole Jessup, Willits, junior

Danny Partida, Clear Lake, junior

Blaine Amos, Middletown, senior

Jesse Meldrum, Lower Lake, senior

Jason Hibblen, Cloverdale, senior

HONORABLE MENTION

Dylan Thomas, Lower Lake, senior

John McMillian, Cloverdale, sophomore

Ben Pike, Middletown, senior

Jonathan Wignall, St. Helena, senior

Reed Monsen, Fort Bragg, senior

NORTH CENTRAL LEAGUE II

MOST VALUABLE PLAYER

Garrett Robert, Rincon Valley Christian, senior

FIRST TEAM

Gabe Mendoza, Roseland Prep, senior

Joe Fons, Calistoga, junior

Cavin Hawkins, Rincon Valley Christian, senior

Zacchaeus Dance, Rincon Valley Christian, senior

Evan Knight, St. Vincent, senior

SECOND TEAM

Austin Orr, Sonoma Academy, senior

Anthony Feliciano, Tomales, junior

Dean Reimers, Upper Lake, senior

Paul Meihaus, Rincon Valley Christian, senior

Zac Pierson, St. Vincent, senior

HONORABLE MENTION

Waleed Atallah, Tech, senior

Danny Flores, Roseland Prep, senior

Dakota Bohan, Calistoga, senior

James Leng, Rincon Valley Christian, sophomore

Mitch Sheppard, St. Vincent, senior

NORTH CENTRAL LEAGUE III

MOST VALUABLE PLAYERS

Corey James, Laytonville, junior

Justin Sundstrom, Point Arena, junior

FIRST TEAM

Nick Knoebber, Mendocino, senior

Justin Garcia, Mendocino, senior

Cody Lewis, Mendocino, senior

Brandon Sutherland, Laytonville, senior

Dylan Rosenthal, Laytonville, senior

SECOND TEAM

Rhydon Call, Mendocino, senior

Elliot Aguayo, Point Arena, junior

Scotty Johnson, Anderson Valley, senior

Marco Davila, Point Arena, senior

Ray Barajas, Round Valley, senior

HONORABLE MENTION

Evan Steele, Laytonville, senior

Abraham Sanchez, Anderson Valley, senior

Devin Dooley, Mendocino, junior

Kevin Johnson, Geyserville, senior

SMALL SCHOOL BRIDGE LEAGUE

MOST VALUABLE PLAYER

Ilan Zur, Summerfield Waldorf, senior

FIRST TEAM

Sawyer Lloyd, Summerfield Waldorf, senior

Tino Mkorombindo, Rio Lindo Adventist, senior

Josh Bull, El Sobrante Christian, senior

Armani Perry, Archbishop Hanna, sophomore

Tony Tovaraz, Archbishop Hanna, senior

SECOND TEAM

Nic Solorio-Vensetea, Napa Christian, senior

Richmond Lin, Rio Lindo Adventist, senior

Kendrick Davis, Archbishop Hanna, senior

Cameron Nielson, Summerfield Waldorf, junior

Jordan Lewis, Rio Lindo Adventist, junior

HONORABLE MENTION

Markell Whiten, El Sobrante Christian, sophomore

Danny Ramos, Summerfield Waldorf, senior

David Rios, Orinda Academy, sophomore

Raul Rodriguez, Redwood Adventist, senior

Kenneth Finley, El Sobrante Christian, freshman

Jonathan Bruington, Redwood Adventist, senior

Jordan Glasky, Archbishop Hanna, senior

 

Comments are closed.