Empire Schedule for week of Sept. 15-21

For corrections and additions: To submit full season schedules or notify us of corrections or changes, please email jared.cowley@pressdemocrat.com or mike.coit@pressdemocrat.com or call 526-8500.

Monday, September 16

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

SCL

Analy at Petaluma, 7 p.m.

Tuesday, September 17

COLLEGE MEN’S SOCCER

SRJC at Foothill, 1 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

SRJC at Foothill, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

NBL

Montgomery at Maria Carrillo, 4 p.m.

Santa Rosa at Cardinal Newman, 6 p.m.

Casa Grande at Ukiah, 6 p.m.

Rancho Cotate at Windsor, 6 p.m.

NCL I

St. Helena at Middletown, 4 p.m.

Lower Lake at Clear Lake, 4 p.m.

Kelseyville at Fort Bragg, 4 p.m.

Cloverdale at Willits, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

SCL

Analy at El Molino, 6 p.m.

Healdsburg at Sonoma Valley, 6 p.m.

Piner at Petaluma, 6 p.m.

NCL I

St. Helena at Middletown, 5:30 p.m.

Lower Lake at Clear Lake, 5:30 p.m.

Kelseyville at Fort Bragg, 5:30 p.m.

Cloverdale at Willits, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS TENNIS

NBL

Cardinal Newman at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

Casa Grande at Santa Rosa, 3:30 p.m.

Maria Carrillo at Montgomery, 3:30 p.m.

Windsor at Maria Carrillo, 3:30 p.m.

SCL

Analy at Sonoma Valley, 3:30 p.m.

Elsie Allen at El Molino, 3:30 p.m.

Petaluma at Piner, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS VOLLEYBALL

NBL

Rancho Cotate at Ukiah, 6 p.m.

Cardinal Newman at Maria Carrillo, 6:30 p.m.

Santa Rosa at Montgomery, 6:30 p.m.

Casa Grande at Windsor, 6:30 p.m.

SCL

Elsie Allen at Analy, 6:30 p.m.

Petaluma at El Molino, 6:30 p.m.

Piner at Healdsburg, 6:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS GOLF

NBL

Rancho Cotate at Montgomery, 3:30 p.m.

Windsor at Cardinal Newman, 3:30 p.m.

Casa Grande at Maria Carrillo, 3:30 p.m.

Ukiah at Santa Rosa, 3:30 p.m.

Wednesday, September 18

COLLEGE MEN’S WATER POLO

American River at SRJC, 3:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S WATER POLO

American River at SRJC, 5 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

NBL

Montgomery at Rancho Cotate, 6 p.m.

Windsor at Ukiah, 6 p.m.

Casa Grande at Maria Carrillo, 6 p.m.

Cardinal Newman at Santa Rosa, 6 p.m.

NCL II

Technology at Calistoga, 4:30 p.m.

Rincon Valley Christian at Tomales, 4:30 p.m.

Sonoma Academy at Roseland Prep, 4:30 p.m.

Upper Lake at St. Vincent, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

SCL

Petaluma at Piner, 4 p.m.

El Molino at Analy, 7 p.m.

Sonoma Valley at Healdsburg, 7 p.m.

NCL II

Anderson Valley at Roseland Prep, 4:30 p.m.

Sonoma Academy at Calistoga, 4:30 p.m.

Geyserville at St. Vincent, 4:30 p.m.

NCL III

Mendocino at Tomales, 4:30 p.m.

Upper Lake at Rincon Valley Christian, 4:30 p.m.

Technology at Point Arena, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

NCL II

Roseland Prep, Rincon Valley Christian, St. Vincent at Sonoma Academy, 3:30 p.m.

Technology, Upper Lake, Point Arena at Calistoga, 3:30 p.m.

Thursday, September 19

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

NBL

Cardinal Newman at Casa Grande, 6 p.m.

Windsor at Montgomery, 6 p.m.

Ukiah at Maria Carrillo, 6 p.m.

Rancho Cotate at Santa Rosa, 6 p.m.

NCL I

Clear Lake at St. Helena, 5:30 p.m.

Middletown at Kelseyville, 5:30 p.m.

Lower Lake at Cloverdale, 5:30 p.m.

Willits at Fort Bragg, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

SCL

Analy at Petaluma, 6 p.m.

El Molino at Sonoma Valley, 6 p.m.

Healdsburg at Elsie Allen, 6 p.m.

NCL I

Clear Lake at St. Helena, 4 p.m.

Middletown at Kelseyville, 4 p.m.

Lower Lake at Cloverdale, 4 p.m.

Willits at Fort Bragg, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS TENNIS

NBL

Rancho Cotate at Maria Carrillo, 3:30 p.m.

Santa Rosa at Cardinal Newman, 3:30 p.m.

Windsor at Montgomery, 3:30 p.m.

Ukiah at Casa Grande, 3:30 p.m.

SCL

Piner at Analy, 3:30 p.m.

El Molino at Healdsburg, 3:30 p.m.

Sonoma Valley at Elsie Allen, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS VOLLEYBALL

NBL

Windsor at Rancho Cotate, 6:30 p.m.

Montgomery at Casa Grande, 6:30 p.m.

Maria Carrillo at Santa Rosa, 6:30 p.m.

Ukiah at Cardinal Newman, 6:30 p.m.

SCL

Analy at Petaluma, 6:30 p.m.

Healdsburg at Elsie Allen, 6:30 p.m.

El Molino at Sonoma Valley, 6:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS GOLF

NBL

Maria Carrillo at Cardinal Newman, 3:30 p.m.

Montgomery at Santa Rosa, 3:30 p.m.

Windsor at Casa Grande, 3:30 p.m.

Ukiah at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

Friday, September 20

COLLEGE FOOTBALL

SRJC at Sacramento, 6 p.m.

COLLEGE MEN’S SOCCER

Cal State Stanislaus at SSU, 12:30 p.m.

SRJC at San Francisco, 4 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

Cal State Stanislaus at SSU, 3 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

Cal State San Bernardino at SSU, 7 p.m.

Sierra at SRJC, 2 p.m.; Fresno at SRJC, 4 p.m.

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Bay League

Calistoga at California School for the Deaf, 7 p.m.

NCL III

Round Valley at Laytonville, 7 p.m.

Anderson Valley at Potter Valley, 7:30 p.m.

Nonleague

Jefferson (Daly City) at Petaluma, 7 p.m.

Analy at Stellar Prep, 7 p.m.

Emery at Elsie Allen, 7 p.m.

Piner at Hercules, 7 p.m.

El Molino at Middletown, 7:30 p.m.

Maria Carrillo at Alhambra, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at American Canyon, 7:30 p.m.

Piedmont at Healdsburg, 7:30 p.m.

Clear Lake at South Fork, 7:30 p.m.

Fort Bragg at Esparto, 7:30 p.m.

Swett at Kelseyville, 7:30 p.m.

Deer Valley at Santa Rosa, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

NBL

Santa Rosa at Rancho Cotate, 6 p.m.

Cardinal Newman at Casa Grande, 6 p.m.

Montgomery at Windsor, 6 p.m.

Maria Carrillo at Ukiah, 6 p.m.

NCL II

Calistoga at Rincon Valley Christian, 4:30 p.m.

Roseland at Technology, 4:30 p.m.

Tomales at Upper Lake, 4:30 p.m.

St. Vincent at Sonoma Academy, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

SCL

Petaluma at Analy, 7 p.m.

Sonoma Valley at El Molino, 7 p.m.

Elsie Allen at Healdsburg, 7 p.m.

NCL II

St. Vincent at Anderson Valley, 4:30 p.m.

Calistoga at Roseland Prep, 4:30 p.m.

Geyserville at Sonoma Academy, 4:30 p.m.

NCL III

Tomales at Potter Valley, 4:30 p.m.

Upper Lake at Mendocino, 4:30 p.m.

Rincon Valley Christian at Technology, 4:30 p.m.

Saturday, September 21

COLLEGE VOLLEYBALL

UC San Diego at SSU, 7 p.m.

COLLEGE CROSS COUNTRY

SSU Invitational, Spring Lake Park, 9 a.m.

COLLEGE WRESTLING

SRJC at Sacramento Tournament, All Day

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Nonleague

Montgomery at Washington (SF), 1 p.m.

Lower Lake at Upper Lake 1 p.m.

Windsor at Washington (Fremont), 7 p.m.

NCL III

Mendocino at Rincon Valley Christian, 1 p.m.

Comments are closed.