Empire schedule for week of Sept. 29-Oct. 6

For corrections and additions: To submit full season schedules or notify us of corrections or changes, please email mike.coit@pressdemocrat.com or jared.cowley@pressdemocrat.com or call 526-8500.

Tuesday, Oct. 1

COLLEGE MEN’S SOCCER

SRJC at Delta, 4 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

Sierra at SRJC, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

NBL

Windsor at Cardinal Newman, 6 p.m.

Santa Rosa at Casa Grande, 6 p.m.

Montgomery at Ukiah, 6 p.m.

Maria Carrillo at Rancho Cotate, 6 p.m.

NCL I

Cloverdale at St. Helena, 4 p.m.

Kelseyville at Willits, 4 p.m.

Fort Bragg at Clear Lake, 4 p.m.

Middletown at Lower Lake, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

NCL I

Cloverdale at St. Helena, 5:30 p.m.

Kelseyville at Willits, 5:30 p.m.

Fort Bragg at Clear Lake, 5:30 p.m.

Middletown at Lower Lake, 5:30 p.m.

NCL II

Rincon Valley Christian at Sonoma Academy, 4:30 p.m.

SCL

Sonoma Valley at Elsie Allen, 6 p.m.

Analy at Healdsburg, 6 p.m.

El Molino at Piner, 6 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS TENNIS

NBL

Maria Carrillo at Cardinal Newman, 3:30 p.m.

Montgomery at Santa Rosa, 3:30 p.m.

Windsor at Casa Grande, 3:30 p.m.

Ukiah at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

SCL

Petaluma at Analy, 3:30 p.m.

Healdsburg at Piner, 3:30 p.m.

Sonoma Valley at El Molino, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS VOLLEYBALL

NBL

Rancho Cotate at Maria Carrillo, 6:30 p.m.

Santa Rosa at Cardinal Newman, 6:30 p.m.

Windsor at Montgomery, 6:30 p.m.

Ukiah at Casa Grande, 6:30 p.m.

SCL

El Molino at Healdsburg, 6:30 p.m.

Petaluma at Elsie Allen, 6:30 p.m.

Sonoma Valley at Piner, 6:30 p.m.

NCL I

Middletown at St. Helena, 6:30 p.m.

Clear Lake at Lower Lake, 6:30 p.m.

Fort Bragg at Kelseyville, 6:30 p.m.

Willits at Cloverdale, 6:30 p.m.

NCL II

Sonoma Academy at St. Vincent, 6:30 p.m.

Calistoga at Rincon Valley Christian, 6:30 p.m.

Upper Lake at Technology, 6:30 p.m.

Roseland Prep at Tomales, 6:30 p.m.

NCL III

Geyserville at Laytonville, 6:30 p.m.

Round Valley at Potter Valley, 6:30 p.m.

Mendocino at Point Arena, 6:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS GOLF

NBL

Rancho Cotate at Cardinal Newman, 3:30 p.m.

Santa Rosa at Casa Grande, 3:30 p.m.

Montgomery at Maria Carrillo, 3:30 p.m.

Ukiah at Windsor, 3:30 p.m.

Wednesday, October 2

COLLEGE WOMEN’S VOLLEYBALL

SRJC at Sacramento, 6:30 p.m.

COLLEGE MEN’S WATER POLO

SRJC at Diablo Valley, 3:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S WATER POLO

SRJC at Diablo Valley, 5 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

NBL

Santa Rosa at Montgomery, 6 p.m.

Maria Carrillo at Rancho Cotate, 6 p.m.

Ukiah at Casa Grande, 6 p.m.

Cardinal Newman at Windsor, 6 p.m.

NCL II

Calistoga at Upper Lake, 4:30 p.m.

Roseland Prep at St. Vincent, 4:30 p.m.

Tomales at Technology, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

SCL

Elsie Allen at Sonoma Valley, 7 p.m.

Healdsburg at Analy, 7 p.m.

Piner at El Molino, 7 p.m.

NCL II

Anderson Valley at Sonoma Academy, 4:30 p.m.

Geyserville at Calistoga, 4:30 p.m.

St. Vincent at Roseland Prep, 4:30 p.m.

NCL III

Tomales at Upper Lake, 4:30 p.m.

Potter Valley at Point Arena, 4:30 p.m.

Mendocino at Technology, 4:30 p.m.

Thursday, October 3

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

NBL

Cardinal Newman at Montgomery, 6 p.m.

Casa Grande at Windsor, 6 p.m.

Maria Carrillo at Santa Rosa, 6 p.m.

Rancho Cotate at Ukiah, 6 p.m.

NCL I

Kelseyville at St. Helena, 5:30 p.m.

Cloverdale at Clear Lake, 5:30 p.m.

Willits at Middletown, 5:30 p.m.

Fort Bragg at Lower Lake, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

NCL I

Kelseyville at St. Helena, 4 p.m.

Cloverdale at Clear Lake, 4 p.m.

Willits at Middletown, 4 p.m.

Fort Bragg at Lower Lake, 4 p.m.

SCL

Healdsburg at El Molino, 6 p.m.

Elsie Allen at Petaluma, 6 p.m.

Piner at Sonoma Valley, 6 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS TENNIS

NBL

Rancho Cotate at Windsor, 3:30 p.m.

Casa Grande at Montgomery, 3:30 p.m.

Santa Rosa at Maria Carrillo, 3:30 p.m.

Cardinal Newman at Ukiah, 3:30 p.m.

SCL

Analy at Healdsburg, 3:30 p.m.

Elsie Allen at Petaluma, 3:30 p.m.

Piner at Sonoma Valley, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS VOLLEYBALL

NBL

Montgomery at Ukiah, 6 p.m.

Santa Rosa at Rancho Cotate, 6:30 p.m.

Cardinal Newman at Casa Grande, 6:30 p.m.

Maria Carrillo at Windsor, 6:30 p.m.

SCL

Elsie Allen at Sonoma Valley, 6:30 p.m.

Healdsburg at Analy, 6:30 p.m.

Piner at El Molino, 6:30 p.m.

NCL I

St. Helena at Clear Lake, 6:30 p.m.

Kelseyville at Middletown, 6:30 p.m.

Cloverdale at Lower Lake, 6:30 p.m.

Fort Bragg at Willits, 6:30 p.m.

NCL II

St. Vincent at Technology, 6:30 p.m.

Rincon Valley Christian at Tomales, 6:30 p.m.

Roseland Prep at Calistoga, 6:30 p.m.

Sonoma Academy at Upper Lake, 6:30 p.m.

NCL III

Geyserville at Round Valley, 6:30 p.m.

Laytonville at Point Arena, 6:30 p.m.

Mendocino at Anderson Valley, 6:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS GOLF

NBL

Maria Carrillo at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

Cardinal Newman at Santa Rosa, 3:30 p.m.

Montgomery at Windsor, 3:30 p.m.

Casa Grande at Ukiah, 3:30 p.m.

Friday, October 4

COLLEGE MEN’S SOCCER

Cal State LA at SSU, 4 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

Cal State LA at SSU, 1:30 p.m.

SRJC at Modesto, 2 p.m.

COLLEGE WOMEN’S VOLLEYBALL

Cal State Stanislaus at SSU, 7 p.m.

Diablo Valley at SRJC, 6:30 p.m.

COLLEGE WRESTLING

SRJC at Skyline, 6 p.m.

HIGH SCHOOL FOOTBALL

NBL

Casa Grande at Santa Rosa, 7 p.m.

Montgomery at Cardinal Newman, 7 p.m.

Windsor at Maria Carrillo, 7:30 p.m.

Ukiah at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

SCL

Piner at Analy, 7:30 p.m.

El Molino at Elsie Allen, 7:30 p.m.

Healdsburg at Petaluma, 7:30 p.m.

NCL I

Willits at Clear Lake, 5:30 p.m.

Fort Bragg at Middletown, 5:30 p.m.

Cloverdale at Kelseyville, 5:30 p.m.

St. Helena at Lower Lake, 5:30 p.m.

NCL II/Bay League

St. Vincent at California School for the Deaf, 7 p.m.

Upper Lake at Stellar Prep, 7 p.m.

Nonleague

Sonoma Valley at Kennedy (Richmond), 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS SOCCER

NBL

Rancho Cotate at Ukiah, 6 p.m.

Montgomery at Cardinal Newman, 6 p.m.

Casa Grande at Santa Rosa, 6 p.m.

Windsor at Maria Carrillo, 6 p.m.

NCL II

Roseland Prep at Calistoga, 4:30 p.m.

Rincon Valley Christian at Upper Lake, 4:30 p.m.

Technology at St. Vincent, 4:30 p.m.

Tomales at Sonoma Academy, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS SOCCER

SCL

Sonoma Valley at Piner, 4 p.m.

El Molino at Healdsburg, 7 p.m.

Petaluma at Elsie Allen, 7 p.m.

Nonleague

Anderson Valley at Tomales, 4:30 p.m.

Geyserville at Mendocino, 4:30 p.m.

St. Vincent at Technology, 4:30 p.m.

Potter Valley at Calistoga, 4:30 p.m.

Rincon Valley Christian at Roseland Prep, 4:30 p.m.

Point Arena at Sonoma Academy, 4:30 p.m.

Saturday, October 5

COLLEGE FOOTBALL

Fresno at SRJC, Clo Classic, 5 p.m.

COLLEGE WOMEN’S VOLLEYBALL

Chico State at SSU, 7 p.m.

COLLEGE MEN’S CROSS COUNTRY

SRJC at Beaver Invitational, Folsom, 10 a.m.

COLLEGE WOMEN’S CROSS COUNTRY

SRJC at Beaver Invitational, Folsom, 10 a.m.

SSU at Cal State Stanislaus Invitational

HIGH SCHOOL FOOTBALL

NCL II/Bay League

Emery at Tomales, 2 p.m.

NCL III

Laytonville at Rincon Valley Christian, 1 p.m.

Potter Valley at Point Arena, 2 p.m.

Sunday, October 6

COLLEGE MEN’S SOCCER

Cal State Dominguez Hills at SSU, 2 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

Cal State Dominguez Hills at SSU, 11:30 a.m.

Comments are closed.