Empire schedule for week of Nov. 3-9

For corrections and additions: To submit full season schedules or notify us of corrections or changes, please email mike.coit@pressdemocrat.com or call 526-8500.

Tuesday

COLLEGE MEN’S SOCCER

Delta at SRJC, 1 p.m.

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

American River at SRJC, 3 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS VOLLEYBALL

NCL I

St. Helena at Willits, 6:30 p.m.

Cloverdale at Fort Bragg, 6:30 p.m.

Lower Lake at Kelseyville, 6:30 p.m.

Clear Lake at Middletown, 6:30 p.m.

NCL II

St. Vincent at Rincon Valley Christian, 6:30 p.m.

Tomales at Technology, 6:30 p.m.

Calistoga at Upper Lake, 6:30 p.m.

Roseland Prep at Sonoma Academy, 6:30 p.m.

NCL III

Point Arena at Anderson Valley, 6:30 p.m.

Mendocino at Round Valley, 6:30 p.m.

Laytonville at Potter Valley, 6:30 p.m.

Wednesday

COLLEGE WOMEN’S VOLLEYBALL

SSU at San Francisco State, 7 p.m.

American River at SRJC, 6:30 p.m.

COLLEGE WRESTLING

SRJC at Fresno, 7 p.m.

Thursday

COLLEGE MEN’S WATER POLO

Big 8 tournament, Pleasant Hill, All Day

HIGH SCHOOL GIRLS VOLLEYBALL

NCL I

Cloverdale at St. Helena, 6:30 p.m.

Kelseyville at Willits, 6:30 p.m.

Fort Bragg at Clear Lake, 6:30 p.m.

Middletown at Lower Lake, 6:30 p.m.

NCL II

St. Vincent at Calistoga, 6:30 p.m.

Rincon Valley Christian at Upper Lake, 6:30 p.m.

Technology at Roseland Prep, 6:30 p.m.

Tomales at Sonoma Academy, 6:30 p.m.

NCL III

Anderson Valley at Geyserville, 6:30 p.m.

Potter Valley at Point Arena, 6:30 p.m.

Round Valley at Laytonville, 6:30 p.m.

Friday

COLLEGE MEN’S SOCCER

SSU at CCAA Tournament, Turlock

COLLEGE WOMEN’S SOCCER

SSU at CCAA Tournament, Turlock

SRJC at Delta, 5 p.m.

COLLEGE WOMEN’S VOLLEYBALL

SSU at Chico State, 7 p.m.

Delta at SRJC, 6:30 p.m.

COLLEGE MEN’S WATER POLO

Big 8 tournament, Pleasant Hill, All Day

COLLEGE WOMEN’S WATER POLO

Big 8 tournament, Pleasant Hill, All Day

HIGH SCHOOL FOOTBALL

NBL

Casa Grande at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

Maria Carrillo at Ukiah, 7:30 p.m.

Montgomery at Windsor, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Santa Rosa, 7:30 p.m.

SCL

Healdsburg at El Molino, 7:30 p.m.

Piner at Elsie Allen, 7:30 p.m.

Sonoma Valley at Petaluma, 7:30 p.m.

NCL I

Fort Bragg at Clear Lake, 5:30 p.m.

Willits at Kelseyville, 5:30 p.m.

Middletown at Lower Lake, 6:30 p.m.

Cloverdale at St. Helena, 7:30 p.m.

NCL II/Bay League

Upper Lake at Tomales, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

NBL Finals at Spring Lake, 2 p.m.

Saturday

COLLEGE FOOTBALL

CCSF at SRJC, 1 p.m.

COLLEGE MEN’S WATER POLO

Big 8 tournament, Pleasant Hill, All Day

COLLEGE WOMEN’S WATER POLO

Big 8 tournament, Pleasant Hill, All Day

COLLEGE WRESTLING

SRJC at Fresno, All Day

HIGH SCHOOL FOOTBALL

NCL II/Bay League

Calistoga at St. Vincent, 2 p.m.

HIGH SCHOOL CROSS COUNTRY

SCL Finals at Spring Lake

Comments are closed.