Weekly Empire schedule: Jan. 5-11

EMPIRE SCHEDULE

For corrections and additions: To submit full season schedules or notify us of corrections or changes, please email mike.coit@pressdemocrat.com or call 526-8500.

Tuesday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

SRJC at Modesto, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

SRJC at Modesto, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Small School Bridge League

Orinda Academy at Summerfield Waldorf, 6:00 p.m.

SCL

Analy at El Molino, 7:30 p.m.

Petaluma at Elsie Allen, 7:30 p.m.

Sonoma Valley at Healdsburg, 7:30 p.m.

NCL I

St. Helena at Lower Lake, 7 p.m.

Fort Bragg at Middletown, 7 p.m.

Willits at Clear Lake, 7 p.m.

Kelseyville at Cloverdale, 7 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

NBL

Ukiah at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

Casa Grande at Maria Carrillo, 7:30 p.m.

Santa Rosa at Montgomery, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Windsor, 7:30 p.m.

NCL I

Lower Lake at St. Helena, 7 p.m.

Middletown at Fort Bragg, 7 p.m.

Clear Lake at Willits, 7 p.m.

Cloverdale at Kelseyville, 7 p.m.

NCL II

Rincon Valley Christian at Tomales, 6:30 p.m.

Wednesday

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

NBL

Cardinal Newman at Ukiah, 7:30 p.m.

Casa Grande at Maria Carrillo, 7:30 p.m.

Montgomery at Santa Rosa, 7:30 p.m.

Windsor at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

NCL II

St. Vincent at Technology, 8 p.m.

Rincon Valley Christian at Tomales, 8 p.m.

Roseland Prep at Calistoga, 8 p.m.

Sonoma Academy at Upper Lake, 8 p.m.

NCL III

Mendocino at Laytonville, 8 p.m.

Round Valley at Anderson Valley, 8 p.m.

Potter Valley at Point Arena, 8 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

SCL

Analy at Piner, 7:30 p.m.

Petaluma at Sonoma Valley, 7:30 p.m.

NCL II

St. Vincent at Technology, 6:30 p.m.

Roseland Prep at Calistoga, 6:30 p.m.

Sonoma Academy at Upper Lake, 6:30 p.m.

NCL III

Mendocino at Laytonville, 6:30 p.m.

Round Valley at Anderson Valley, 6:30 p.m.

Potter Valley at Point Arena, 6:30 p.m.

Nonleague

Rincon Valley Christian at San Francisco Waldorf, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

NBL

Rancho Cotate at Cardinal Newman, 6 p.m.

Santa Rosa at Windsor, 6 p.m.

Casa Grande at Ukiah, 6 p.m.

Maria Carrillo at Montgomery, 6 p.m.

SCL

Healdsburg at Sonoma Valley, 6 p.m.

Piner at Petaluma, 6 p.m.

Analy at El Molino, 6 p.m.

Thursday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

SSU at Humboldt State, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

SSU at Humboldt State, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

NBL

Cardinal Newman at Casa Grande, 7:30 p.m.

Montgomery at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

Windsor at Santa Rosa, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

SCL

Analy at Healdsburg, 7:30 p.m.

Elsie Allen at El Molino, 7:30 p.m.

Petaluma at Piner, 7:30 p.m.

Friday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

Delta at SRJC, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

Delta at SRJC, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Small School Bridge League

Summerfield Waldorf at Archbishop Hanna, 5:30 p.m.

NBL

Casa Grande at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Montgomery, 7:30 p.m.

Santa Rosa at Windsor, 7:30 p.m.

Ukiah at Maria Carrillo, 7:30 p.m.

NCL I

St. Helena at Middletown, 7:30 p.m.

Lower Lake at Clear Lake, 7:30 p.m.

Kelseyville at Fort Bragg, 7:30 p.m.

Cloverdale at Willits, 7:30 p.m.

NCL II

St. Vincent at Tomales, 8 p.m.

Rincon Valley Christian at Technology, 8 p.m.

Sonoma Academy at Calistoga, 8 p.m.

Upper Lake at Roseland Prep, 8 p.m.

NCL III

Laytonville at Geyserville, 8 p.m.

Mendocino at Point Arena, 8 p.m.

Anderson Valley at Potter Valley, 8 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

SCL

El Molino at Sonoma Valley, 7:30 p.m.

Elsie Allen at Piner, 7:30 p.m.

NCL I

Middletown at St. Helena, 7:30 p.m.

Clear Lake at Lower Lake, 7:30 p.m.

Fort Bragg at Kelseyville, 7:30 p.m.

Willits at Cloverdale, 7:30 p.m.

NCL II

St. Vincent at Tomales, 8 p.m.

Rincon Valley Christian at Technology, 8 p.m.

Sonoma Academy at Calistoga, 8 p.m.

Upper Lake at Roseland Prep, 8 p.m.

NCL III

Laytonville at Geyserville, 6:30 p.m.

Mendocino at Point Arena, 6:30 p.m.

Anderson Valley at Potter Valley, 6:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS WRESTLING

Rancho Cotate at Vintage, 9 a.m.

Saturday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

SSU at Cal Poly Pomona,7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

SSU at Cal Poly Pomona,5:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Small School Bridge League

El Sobrante Christian at Summerfield Waldorf, 7:30 p.m.

SCL

Piner at Analy, 7:30 p.m.

Healdsburg at El Molino, 7:30 p.m.

Sonoma Valley at Petaluma, 7:30 p.m.

Nonleague

St. Helena at Stuart Hall, 6 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Small School Bridge League

El Sobrante Christian at Summerfield Waldorf, 6 p.m.

Nonleague

Santa Rosa at Wood (Vacaville), 5 p.m.

St. Helena at Healdsburg, 7 p.m.

Willits at Potter Valley, 7 p.m.

Elsie Allen at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS WRESTLING

Rancho Cotate at Vintage, 9 a.m.

Comments are closed.