Empire schedule for the week of Jan. 19-25

For corrections and additions: To submit full season schedules or notify us of corrections or changes, please email mike.coit@pressdemocrat.com or call 526-8500.

Monday

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

NBL/SCL Challenge

At Sonoma Valley High School

Casa Grande vs. Analy, 10:30 a.m.

Rancho Cotate vs. Piner, noon

Windsor vs. Healdsburg, 1:30 p.m.

Ukiah vs. Elsie Allen, 3 p.m.

Montgomery vs. Petaluma, 4:30 p.m.

Maria Carrillo vs. Sonoma Valley, 6 p.m.

Tuesday

COLLEGE MEN’S BAASKETBALL

American River at SRJC, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BAASKETBALL

American River at SRJC, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Small School Bridge League

Pacific Union Academy at Summerfield Waldorf, 7:30 p.m.

NBL

Cardinal Newman at Montgomery, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Casa Grande, 7:30 p.m.

Ukiah at Santa Rosa, 7:30 p.m.

Windsor at Maria Carrillo, 7:30 p.m.

SCL

El Molino at Petaluma, 7:30 p.m.

Elsie Allen at Sonoma Valley, 7:30 p.m.

Healdsburg at Piner, 7:30 p.m.

NCL I

St. Helena at Willits, 7 p.m.

Cloverdale at Fort Bragg, 7 p.m.

Lower Lake at Kelseyville, 7 p.m.

Clear Lake at Middletown, 7 p.m.

NCL II

Upper Lake at St. Vincent, 8 p.m.

Roseland Prep at Rincon Valley Christian, 8 p.m.

Sonoma Academy at Technology, 8 p.m.

Calistoga at Tomales, 8 p.m.

NCL III

Geyserville at Potter Valley, 8 p.m.

Anderson Valley at Point Arena, 8 p.m.

Round Valley at Mendocino, 8 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Small School Bridge League

Pacific Union Academy at Summerfield Waldorf, 6 p.m.

NCL I

Willits at St. Helena, 7 p.m.

Fort Bragg at Cloverdale, 7 p.m.

Kelseyville at Lower Lake, 7 p.m.

Middletown at Clear Lake, 7 p.m.

NCL II

Upper Lake at St. Vincent, 6:30 p.m.

Roseland Prep at Rincon Valley Christian, 6:30 p.m.

Sonoma Academy at Technology, 6:30 p.m.

Calistoga at Tomales, 6:30 p.m.

NCL III

Geyserville at Potter Valley, 6:30 p.m.

Anderson Valley at Point Arena, 6:30 p.m.

Round Valley at Mendocino, 6:30 p.m.

Wednesday

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

NBL

Windsor at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

Casa Grande at Santa Rosa, 7:30 p.m.

Maria Carrillo at Montgomery, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Ukiah, 7:30 p.m.

SCL

Elsie Allen at Petaluma, 7:30 p.m.

Healdsburg at Sonoma Valley, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

NBL

Windsor at Rancho Cotate, 6 p.m.

Montgomery at Ukiah, 6 p.m.

Casa Grande at Maria Carrillo, 6 p.m.

Santa Rosa at Cardinal Newman, 6 p.m.

SCL

Elsie Allen at Piner, 6 p.m.

Petaluma at Healdsburg, 6 p.m.

Sonoma Valley at Analy, 6 p.m.

CMC

At Kelseyville, 6 p.m.

St. Helena vs Upper Lake; St. Helena vs Kelseyville; Kelseyville vs Upper Lake

At Middletown, 6 p.m.

Fort Bragg vs Clear Lake; Fort Bragg vs Middletown; Middletown vs Clear Lake

At Willits, 6 p.m.

Willits vs Point Arena; Lower Lake vs Technology; Willits vs Technology;

Lower Lake vs Point Arena; Lower Lake vs Willits

Thursday

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Small School Bridge League

Summerfield Waldorf at Rio Lindo Adventist, 7:30 p.m.

NBL

Cardinal Newman at Windsor, 7:30 p.m.

Santa Rosa at Casa Grande, 7:30 p.m.

Montgomery at Maria Carrillo, 7:30 p.m.

Ukiah at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

SCL

Analy at Sonoma Valley, 7:30 p.m.

Elsie Allen at Healdsburg, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Small School Bridge League

Summerfield Waldorf at Rio Lindo Adventist, 6 p.m.

Friday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

SSU at Cal State East Bay, 7:30 p.m.

SRJC at Diablo Valley, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

SSU at Cal State East Bay, 5:30 p.m.

SRJC at Diablo Valley, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

NCL I

St. Helena at Cloverdale, 7:30 p.m.

Willits at Kelseyville, 7:30 p.m.

Clear Lake at Fort Bragg, 7:30 p.m.

Lower Lake at Middletown, 7:30 p.m.

NCL II

Roseland Prep at St. Vincent, 8 p.m.

Sonoma Academy at Rincon Valley Christian, 8 p.m.

Calistoga at Technology, 8 p.m.

Upper Lake at Tomales, 8 p.m.

NCL III

Geyserville at Anderson Valley, 8 p.m.

Mendocino at Potter Valley, 8 p.m.

Laytonville at Round Valley, 8 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

NBL

Cardinal Newman at Santa Rosa, 7:30 p.m.

Montgomery at Casa Grande, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Maria Carrillo, 7:30 p.m.

SCL

Sonoma Valley at Analy, 7:30 p.m.

Healdsburg at Elsie Allen, 7:30 p.m.

NCL I

Cloverdale at St. Helena, 7:30 p.m.

Kelseyville at Willits, 7:30 p.m.

Fort Bragg at Clear Lake, 7:30 p.m.

Middletown at Lower Lake, 7:30 p.m.

NCL II

Roseland Prep at St. Vincent, 8 p.m.

Sonoma Academy at Rincon Valley Christian, 8 p.m.

Calistoga at Technology, 8 p.m.

Upper Lake at Tomales, 8 p.m.

NCL III

Geyserville at Anderson Valley, 6:30 p.m.

Mendocino at Potter Valley, 6:30 p.m.

Laytonville at Round Valley, 6:30 p.m.

Saturday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

SSU at Cal State Monterey Bay, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

SSU at Cal State Monterey Bay, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Small School Bridge League

Archbishop Hanna at Summerfield Waldorf, 7:30 p.m.

Nonleague

Tamalpais at Elsie Allen, 4 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Nonleague

Heritage (Brentwood) at Santa Rosa, noon

Lick-Wilmerding at Healdsburg, 2 p.m.

SCL

Piner at El Molino, 7:30 p.m.

Comments are closed.