Weekly Empire schedule for Jan. 26-Feb. 1

For corrections and additions: To submit full season schedules or notify us of corrections or changes, please email mike.coit@pressdemocrat.com or call 526-8500.

Monday

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

NBL

Santa Rosa at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

Casa Grande at Montgomery, 7:30 p.m.

Maria Carrillo at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

Windsor at Ukiah, 7:30 p.m.

Tuesday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

SRJC at Cosumnes River, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

SRJC at Cosumnes River, 5:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Small School Bridge League

Redwood Adventist at Summerfield Waldorf, 7:30 p.m.

SCL

Healdsburg at Analy, 7:30 p.m.

El Molino at Elsie Allen, 7:30 p.m.

NCL I

Kelseyville at St. Helena, 7 p.m.

Cloverdale at Clear Lake, 7 p.m.

Willits at Middletown, 7 p.m.

Fort Bragg at Lower Lake, 7 p.m.

NCL II

St. Vincent at Sonoma Academy, 8 p.m.

Rincon Valley Christian at Calistoga, 8 p.m.

Technology at Upper Lake, 8 p.m.

Tomales at Roseland Prep, 8 p.m.

NCL III

Mendocino at Geyserville, 8 p.m.

Laytonville at Potter Valley, 8 p.m.

Round Valley at Point Arena, 8 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Small School Bridge League

Redwood Adventist at Summerfield Waldorf, 6 p.m.

NBL

Cardinal Newman at Ukiah, 7:30 p.m.

Maria Carrillo at Casa Grande, 7:30 p.m.

Montgomery at Santa Rosa, 7:30 p.m.

Windsor at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

NCL I

St. Helena at Kelseyville, 7 p.m.

Clear Lake at Cloverdale, 7 p.m.

Middletown at Willits, 7 p.m.

Lower Lake at Fort Bragg, 7 p.m.

NCL II

St. Vincent at Sonoma Academy, 6:30 p.m.

Rincon Valley Christian at Calistoga, 6:30 p.m.

Technology at Upper Lake, 6:30 p.m.

Tomales at Roseland Prep, 6:30 p.m.

NCL III

Mendocino at Geyserville, 6:30 p.m.

Laytonville at Potter Valley, 6:30 p.m.

Round Valley at Point Arena, 6:30 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

SCL

Piner at Healdsburg, 6 p.m.

Petaluma at El Molino, 6 p.m.

Elsie Allen at Analy, 6 p.m.

Wednesday

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

NBL

Maria Carrillo at Casa Grande, 7:30 p.m.

Santa Rosa at Montgomery, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Windsor, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

SCL

Piner at Analy, 7:30 p.m.

Sonoma Valley at Petaluma, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

NBL

Rancho Cotate at Santa Rosa 6 p.m.

Cardinal Newman at Windsor, 6 p.m.

Maria Carrillo at Ukiah, 6 p.m.

Montgomery at Casa Grande, 6 p.m.

CMC

At Lower Lake, 6 p.m.

Lower Lake vs St. Helena; Lower Lake vs Middletown; Middletown vs St. Helena

At Fort Bragg

Fort Bragg vs Upper Lake; Fort Bragg vs Willits; Willits vs Upper Lake

At Clear Lake, 6 p.m.

Clear Lake vs Technology; Point Arena vs Kelseyville; Clear Lake vs Point Arena; Technology vs Kelseyville; Clear Lake vs Technology

Thursday

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Small School Bridge League

Summerfield Waldorf at Pacific Union Academy, 7 p.m.

SCL

Sonoma Valley at Analy, 7:30 p.m.

Healdsburg at Elsie Allen, 7:30 p.m.

Piner at Petaluma, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Summerfield Waldorf at Pacific Union Academy, 5:30 p.m.

NBL

Casa Grande at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Montgomery, 7:30 p.m.

Santa Rosa at Windsor, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

SCL

Analy at Piner, 6 p.m.

Sonoma Valley at Petaluma, 6 p.m.

El Molino at Elsie Allen, 6 p.m.

Friday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

SSU at Chico State, 7:30 p.m.

Modesto at SRJC, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

SSU at Chico State, 5:30 p.m.

Modesto at SRJC, 5:30 p.m.

COLLEGE BASEBALL

Chabot at SRJC, 2 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

Mendocino at SRJC, 10 a.m.

Redwoods at SRJC, 2 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

NBL

Cardinal Newman at Casa Grande, 7:30 p.m.

Montgomery at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

Windsor at Santa Rosa, 7:30 p.m.

Maria Carrillo at Ukiah, 7:30 p.m.

NCL I

Lower Lake at St. Helena, 7:30 p.m.

Middletown at Fort Bragg, 7:30 p.m.

Clear Lake at Willits, 7:30 p.m.

Cloverdale at Kelseyville, 7:30 p.m.

NCL II

Technology at St. Vincent, 8 p.m.

Tomales at Rincon Valley Christian, 8 p.m.

Calistoga at Roseland Prep, 8 p.m.

Upper Lake at Sonoma Academy, 8 p.m.

NCL III

Laytonville at Mendocino, 8 p.m.

Anderson Valley at Round Valley, 8 p.m.

Point Arena at Potter Valley, 8 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

SCL

Sonoma Valley at El Molino, 7:30 p.m.

Piner at Elsie Allen, 7:30 p.m.

NCL I

St. Helena at Lower Lake, 7:30 p.m.

Fort Bragg at Middletown, 7:30 p.m.

Willits at Clear Lake, 7:30 p.m.

Kelseyville at Cloverdale, 7:30 p.m.

NCL II

Technology at St. Vincent, 6:30 p.m.

Tomales at Rincon Valley Christian, 6:30 p.m.

Calistoga at Roseland Prep, 6:30 p.m.

Upper Lake at Sonoma Academy, 6:30 p.m.

NCL III

Laytonville at Mendocino, 6:30 p.m.

Anderson Valley at Round Valley, 6:30 p.m.

Point Arena at Potter Valley, 6:30 p.m.

Saturday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

SSU at Stanislaus, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

SSU at Stanislaus, 5:30 p.m.

COLLEGE MEN’S TENNIS

Foothill at SRJC, 12 p.m.

COLLEGE MEN’S TENNIS

SSU at Santa Clara, 2 p.m.

COLLEGE WOMEN’S TENNIS

Dominican at SSU, 11 a.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

Nonleague

Petaluma at Casa Grande 7 p.m.

Elsie Allen at Rincon Valley Christian, 7:30 p.m.

Comments are closed.