Quantcast
 
Loading

Empire schedule for week of Feb. 9-15

EMPIRE SCHEDULE

For corrections and additions: To submit full season schedules or notify us of corrections or changes, please email mike.coit@pressdemocrat.com or call 526-8500.

Monday

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

NBL

Montgomery at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

Casa Grande at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

Santa Rosa at Ukiah, 7:30 p.m.

Tuesday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

Sacramento at SRJC, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

Sacramento at SRJC, 5:30 p.m.

COLLEGE BASEBALL

Laney at SRJC, 2 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

SRJC at Ohlone, 2 p.m.

COLLEGE MEN’S TENNIS

SRJC at Modesto, 1 p.m.

COLLEGE MEN’S GOLF

SRJC tournament, 11 a.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

Nonleague

Cosumnes Oaks at Analy, 7 p.m.

SCL

Petaluma at El Molino, 7:30 p.m.

Sonoma Valley at Elsie Allen, 7:30 p.m.

Piner at Healdsburg, 7:30 p.m.

NCL I

St. Helena at Fort Bragg, 7 p.m.

Lower Lake at Willits, 7 p.m.

Cloverdale at Middletown, 7 p.m.

Clear Lake at Kelseyville, 7 p.m.

NCL II

Calistoga at St. Vincent, 8 p.m.

Upper Lake at Rincon Valley Christian, 8 p.m.

Roseland Prep at Technology, 8 p.m.

Sonoma Academy at Tomales, 8 p.m.

NCL III

Geyserville at Point Arena, 8 p.m.

Round Valley at Potter Valley, 8 p.m.

Anderson Valley at Laytonville, 8 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

NBL

Cardinal Newman at Windsor, 7:30 p.m.

Santa Rosa at Casa Grande, 7:30 p.m.

Montgomery at Maria Carrillo, 7:30 p.m.

Ukiah at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

NCL I

Fort Bragg at St. Helena, 7 p.m.

Willits at Lower Lake, 7 p.m.

Middletown at Cloverdale, 7 p.m.

Kelseyville at Clear Lake, 7 p.m.

NCL II

Calistoga at St. Vincent, 6:30 p.m.

Upper Lake at Rincon Valley Christian, 6:30 p.m.

Roseland Prep at Technology, 6:30 p.m.

Sonoma Academy at Tomales, 6:30 p.m.

NCL III

Geyserville at Point Arena, 6:30 p.m.

Round Valley at Potter Valley, 6:30 p.m.

Anderson Valley at Laytonville, 6:30 p.m.

Wednesday

COLLEGE SOFTBALL

Sonoma State at  Notre Dame de Namur (DH), 1 p.m. and 3 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

NBL

Windsor at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

Casa Grande at Santa Rosa, 7:30 p.m.

Maria Carrillo at Montgomery, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Ukiah, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

SCL

Petaluma at Elsie Allen, 7:30 p.m.

Sonoma Valley at Healdsburg, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL WRESTLING

NBL

Rancho Cotate at Montgomery, 6 p.m.

Windsor at Ukiah, 6 p.m.

Cardinal Newman at Maria Carrillo, 6 p.m.

Santa Rosa at Casa Grande, 6 p.m.

SCL

Elsie Allen at Sonoma Valley, 6 p.m.

Piner at El Molino, 6 p.m.

Healdsburg at Analy, 6 p.m.

CMC

At Fort Bragg, 6 p.m.

Fort Bragg vs Lower Lake; Fort Bragg vs Kelseyville; Kelseyville vs Lower Lake

At St. Helena, 6 p.m.

St. Helena vs Willits; St. Helena vs Clear Lake; Clear Lake vs Willits

At Upper Lake, 6 p.m.

Technology vs Upper Lake; Middletown vs Point Arena; Upper Lake vs Point Arena; Middletown vs Technology; Middletown vs Upper Lake

Thursday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

SRJC at American River, 5:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

SRJC at American River, 7:30 p.m.

COLLEGE BASEBALL

SRJC at Shasta, 2 p.m.

COLLEGE MEN’S TENNIS

SRJC at Fresno, 3:30 p.m.

COLLEGE MEN’S GOLF

SRJC at Rocklin tournament, 11 a.m.

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

SCL

Analy at Piner, 7:30 p.m.

El Molino at Healdsburg, 7:30 p.m.

Petaluma at Sonoma Valley, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

NBL

Santa Rosa at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

Casa Grande at Montgomery, 7:30 p.m.

Maria Carrillo at Rancho Cotate, 7:30 p.m.

Friday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

Cal Poly Pomona at SSU, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

Cal Poly Pomona at SSU, 5:30 p.m.

COLLEGE BASEBALL

SSU at Cal State Los Angeles, 2 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

Cal State Monterey Bay at SSU (DH), 12 p.m.

COLLEGE MEN’S TENNIS

SSU at Paseo Invitational, Glendale, Ariz.

COLLEGE WOMEN’S TENNIS

SSU at Paseo Invitational, Glendale, Ariz.

SRJC at Modesto Tournament

COLLEGE WOMEN’S WATER POLO

SSU at UC Davis Shootout

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL

NBL

Cardinal Newman at Santa Rosa, 7:30 p.m.

Montgomery at Casa Grande, 7:30 p.m.

Rancho Cotate at Maria Carrillo, 7:30 p.m.

Ukiah at Windsor, 7:30 p.m.

NCL I

Willits at St. Helena, 7:30 p.m.

Fort Bragg at Cloverdale, 7:30 p.m.

Kelseyville at Lower Lake, 7:30 p.m.

Middletown at Clear Lake, 7:30 p.m.

NCL II

St. Vincent at Upper Lake, 8 p.m.

Rincon Valley Christian at Roseland Prep, 8 p.m.

Technology at Sonoma Academy, 8 p.m.

Tomales at Calistoga, 8 p.m.

NCL III

Potter Valley at Geyserville, 8 p.m.

Point Arena at Anderson Valley, 8 p.m.

Mendocino at Round Valley, 8 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL

SCL

Analy at Sonoma Valley, 7:30 p.m.

El Molino at Piner, 7:30 p.m.

Elsie Allen at Healdsburg, 7:30 p.m.

NCL I

St. Helena at Willits, 7:30 p.m.

Cloverdale at Fort Bragg, 7:30 p.m.

Lower Lake at Kelseyville, 7:30 p.m.

Clear Lake at Middletown, 7:30 p.m.

NCL II

St. Vincent at Upper Lake, 6:30 p.m.

Rincon Valley Christian at Roseland Prep, 6:30 p.m.

Technology at Sonoma Academy, 6:30 p.m.

Tomales at Calistoga, 6:30 p.m.

NCL III

Potter Valley at Geyserville, 6:30 p.m.

Point Arena at Anderson Valley, 6:30 p.m.

Mendocino at Round Valley, 6:30 p.m.

Saturday

COLLEGE MEN’S BASKETBALL

Humboldt State at SSU, 7:30 p.m.

COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL

Humboldt State at SSU, 5:30 p.m.

COLLEGE BASEBALL

SSU at Cal State Los Angeles (DH), 11 a.m.

COLLEGE SOFTBALL

Cal State Monterey Bay at SSU (DH), 11 a.m.

West Valley at SRJC (DH), 11 a.m.

COLLEGE MEN’S TENNIS

SSU at Paseo Invitational, Glendale, Ariz.

SRJC at Modesto Tournament

COLLEGE WOMEN’S TENNIS

SSU at Paseo Invitational, Glendale, Ariz.

COLLEGE WOMEN’S WATER POLO

SSU at UC Davis Shootout