Empire schedule for week of March 30-April 5

For corrections and additions: To submit full season schedules or notify us of corrections or changes, please email mike.coit@pressdemocrat.com or call 526-8500.

Monday

COLLEGE WOMEN’S GOLF

SSU at WNMU Invitational, Goodyear, Ariz.

HIGH SCHOOL BADMINTON

NBL

Analy at Windsor, 4 p.m.

Santa Rosa at Elsie Allen, 4 p.m.

Petaluma at Montgomery, 4 p.m.

Piner at Maria Carrillo, 4 p.m.

Roseland Prep at Casa Grande, 4 p.m.

Tuesday

COLLEGE BASEBALL

SRJC at Cosumnes River, 2:30 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

Sierra at SRJC, 3 p.m.

COLLEGE MEN’S GOLF

SRJC at Big 8 Tournament No. 6, Rocklin, 11 a.m.

COLLEGE WOMEN’S GOLF

SSU at WNMU Invitational, Goodyear, Ariz.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

NBL

Santa Rosa at Montgomery, 4 p.m.

Cardinal Newman at Ukiah, 4 p.m.

Rancho Cotate at Maria Carrillo, 4 p.m.

Casa Grande at Windsor, 4 p.m.

SCL

Elsie Allen at Petaluma, 4 p.m.

Healdsburg at El Molino, 4 p.m.

Sonoma Valley at Piner, 4 p.m.

NCL I

Middletown at St. Helena, 4 p.m.

Clear Lake at Lower Lake, 4 p.m.

Fort Bragg at Kelseyville, 4 p.m.

Willits at Cloverdale, 4 p.m.

NCL III

Mendocino at Laytonville, DH, 2 p.m.

Round Valley at Anderson Valley, DH, 2 p.m.

Potter Valley at Point Arena, DH, 2 p.m.

HIGH SCHOOL BASEBALL

SCL

Sonoma Valley at Petaluma, 3:30 p.m.

Piner at El Molino, 3:30 p.m.

Elsie Allen at Healdsburg, 7 p.m.

NCL I

Middletown at St. Helena, 4 p.m.

Clear Lake at Lower Lake, 4 p.m.

Fort Bragg at Kelseyville, 4 p.m.

Willits at Cloverdale, 4 p.m.

NCL III

Mendocino at Laytonville, DH, 2 p.m.

Round Valley at Anderson Valley, DH, 2 p.m.

Potter Valley at Point Arena, DH, 2 p.m.

Nonleague

Geyserville at Archbishop Hanna, 2 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS TENNIS

NBL

Ukiah at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

Maria Carrillo at Santa Rosa, 3:30 p.m.

Montgomery at Cardinal Newman, 3:30 p.m.

Windsor at Casa Grande, 3:30 p.m.

SCL

Petaluma at Analy, 3:30 p.m.

Sonoma Valley at Healdsburg, 3:30 p.m.

CMC North

Anderson Valley at Willits, 4 p.m.

Mendocino at Fort Bragg, 4 p.m.

CMC Middle

Clear Lake at Cloverdale, 4 p.m.

Middletown at Kelseyville, 4 p.m.

CMC South

Tomales at Geyserville, 4 p.m.

Rincon Valley Christian at Calistoga, 4 p.m.

Technology at St. Vincent, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS GOLF

NBL

Cardinal Newman, Casa Grande, Maria Carrillo, Montgomery, Santa Rosa, Ukiah, Windsor at Rancho Cotate Foxtail South, 2 p.m.

SCL

Elsie Allen at El Molino, 3:30 p.m.

Petaluma at Sonoma Valley, 3:30 p.m.

Analy at Piner, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS LACROSSE

Marin County League

San Rafael at Cardinal Newman, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL SWIMMING

NBL

Montgomery at Santa Rosa, 2:30 p.m.

Casa Grande at Willits, 3:30 p.m.

Wednesday

WOMEN’S COLLEGE TENNIS

BYU-Hawaii at SSU, 11 a.m.

HIGH SCHOOL BADMINTON

NBL

Casa Grande at Santa Rosa, 4 p.m.

Roseland Prep at Elsie Allen, 4 p.m.

Windsor at Montgomery, 4 p.m.

Maria Carrillo at Analy, 4 p.m.

Petaluma at Piner, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BASEBALL

NBL

Cardinal Newman at Santa Rosa, 3:30 p.m.

Montgomery at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

Casa Grande at Ukiah, 3:30 p.m.

Maria Carrillo at Windsor, 3:30 p.m.

Nonleague

Archbishop Hanna at Rincon Valley Christian, 4 p.m.

Bay at St. Vincent, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL TRACK

CMC

St, Helena, Rincon Valley Christian, Technology, Potter Valley, Fort Bragg at Middletown, 3:30 p.m.

Thursday

COLLEGE BASEBALL

Cosumnes River at SRJC, 2:30 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

SSU at Tournament of Champions, Turlock

MEN’S COLLEGE TENNIS

SRJC at Big 8 Tournament, Santa Rosa

WOMEN’S COLLEGE TENNIS

SRJC at Big 8 Tournament, Santa Rosa

COLLEGE MEN’S GOLF

SRJC at Big 8 Tournament No. 7, Sacramento, 11 a.m.

HIGH SCHOOL BASEBALL

Nonleague

Geyserville at Rincon Valley Christian, 4 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

NBL

Cardinal Newman at Santa Rosa, 4 p.m.

Montgomery at Rancho Cotate, 4 p.m.

Casa Grande at Ukiah, 4 p.m.

Maria Carrillo at Windsor, 4 p.m.

SCL

Analy at El Molino, 4 p.m.

Petaluma at Piner, 4 p.m.

Healdsburg at Sonoma Valley, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS TENNIS

NBL

Cardinal Newman at Santa Rosa, 3:30 p.m.

Rancho Cotate at Casa Grande, 3:30 p.m.

Maria Carrillo at Montgomery, 3:30 p.m.

Windsor at Ukiah, 3:30 p.m.

SCL

Petaluma at Sonoma Valley, 3:30 p.m.

El Molino at Healdsburg, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS GOLF

SCL

Analy at Elsie Allen, 3:30 p.m.

Petaluma at El Molino, 3:30 p.m.

Piner at Healdsburg, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL SWIMMING

SCL

Analy at Healdsburg, 3:30 p.m.

Sonoma Valley at Elsie Allen, 3:30 p.m.

Calistoga at Petaluma, 3:30 p.m.

Piner at El Molino, 3:30 p.m.

St. Vincent at St. Helena, 3:30 p.m.

NBL

Cardinal Newman at Maria Carrillo, 2 p.m.

Santa Rosa at Rancho Cotate, 3 p.m.

HIGH SCHOOL GIRLS LACROSSE

Marin County League

Cardinal Newman at Drake, 5 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS LACROSSE

Marin County League

Cardinal Newman at Drake, 4 p.m.

Friday

COLLEGE BASEBALL

SSU at Cal State San Bernardino, 3 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

SSU at Tournament of Champions, Turlock

MEN’S COLLEGE TENNIS

SSU at Fresno Pacific, 3 p.m.

SRJC at Big 8 Tournament, Santa Rosa

WOMEN’S COLLEGE TENNIS

SRJC at Big 8 Tournament, Santa Rosa

Notre Dame de Namur at SSU, 11 a.m.

COLLEGE TRACK AND FIELD

SRJC at Mustang Invitational, Stockton, 11 a.m.

SRJC at Stanford Invitational, 8 a.m.

SRJC at SF Distance Festival, 8 a.m.

HIGH SCHOOL BADMINTON

NBL

Elsie Allen at Casa Grande, 4 p.m.

Santa Rosa at Roseland Prep, 4 p.m.

Analy at Petaluma, 4 p.m.

Montgomery at Maria Carrillo, 4 p.m.

Piner at Windsor, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BASEBALL

NBL

Santa Rosa at Casa Grande, 3:30 p.m.

Rancho Cotate at Cardinal Newman, 3:30 p.m.

Ukiah at Maria Carrillo, 3:30 p.m.

Windsor at Montgomery, 3:30 p.m.

SCL

Elsie Allen at Petaluma, 3:30 p.m.

Analy at El Molino, 3:30 p.m.

Piner at Sonoma Valley, 7 p.m.

NCL I

St. Helena at Clear Lake, 4 p.m.

Kelseyville at Middletown, 4 p.m.

Cloverdale at Lower Lake, 4 p.m.

Fort Bragg at Willits, 4 p.m.

Nonleague

Rincon Valley Christian at San Francisco Waldorf, 4 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

NCL I

St. Helena at Clear Lake, 4 p.m.

Kelseyville at Middletown, 4 p.m.

Cloverdale at Lower Lake, 4 p.m.

Fort Bragg at Willits, 4 p.m.

HIGH SCHOOL TENNIS

CMC North

Anderson Valley at Mendocino, 4 p.m.

Willits at Point Arena, 4 p.m.

CMC Middle

Clear Lake at Middletown, 4 p.m.

Cloverdale at St. Helena, 4 p.m.

CMC South

Tomales at Rincon Valley Christian, 4 p.m.

Geyserville at St. Vincent, 4 p.m.

Calistoga at Technology, 4 p.m.

Saturday

COLLEGE BASEBALL

SSU at Cal State San Bernardino (DH), 11 a.m.

SRJC at Cosumnes River, 1 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

SSU at Tournament of Champions, Turlock

SRJC at Modesto (DH), 12 p.m.

MEN’S COLLEGE TENNIS

SRJC at Big 8 Tournament, Santa Rosa

WOMEN’S COLLEGE TENNIS

SRJC at Big 8 Tournament, Santa Rosa

SSU at Dominican, 11 a.m.

COLLEGE TRACK AND FIELD

SRJC at Stanford Invitational, 8 a.m.

COLLEGE WOMEN’S WATER POLO

UC San Diego at SSU, 11 a.m.

Cal State Monterey Bay at SSU, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS LACROSSE

Nonleague

Cardinal Newman at Piedmont, 2 p.m.

HIGH SCHOOL BASEBALL

Nonleague

Liberty at Maria Carrillo, noon

Comments are closed.