Empire schedule for week of April 6-12

For corrections and additions: To submit full season schedules or notify us of corrections or changes, please email mike.coit@pressdemocrat.com or call 526-8500.

Monday

COLLEGE MEN’S GOLF

SSU at WNMU Invitational, Goodyear, Ariz., All Day

COLLEGE WOMEN’S GOLF

SSU Spring Invitational, Rohnert Park, All Day

HIGH SCHOOL GIRLS LACROSSE

Marin County League

Novato at Cardinal Newman, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BASEBALL

Nonleague

Point Arena at St. Vincent, 4 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

Rancho Cotate at Maria Carrillo, 4 p.m.

Tuesday

COLLEGE BASEBALL

American River at SRJC, 2:30 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

Sacramento City at SRJC, 3 p.m.

COLLEGE MEN’S GOLF

SSU at WNMU Invitational, Goodyear, Ariz., All Day

SRJC at Big 8 Tournament 8, 11 a.m.

COLLEGE WOMEN’S GOLF

SSU Spring Invitational, Rohnert Park, All Day

HIGH SCHOOL BASEBALL

SCL

Petaluma at El Molino, 3:30 p.m.

Piner at Analy, 3:30 p.m.

Sonoma Valley at Healdsburg, 7 p.m.

NCL I

St. Helena at Fort Bragg, 4 p.m.

Lower Lake at Willits, 4 p.m.

Cloverdale at Middletown, 4 p.m.

Clear Lake at Kelseyville, 4 p.m.

NCL II

Tomales at Calistoga, 4 p.m.

Upper Lake at St. Vincent, 4 p.m.

Sonoma Academy at Rincon Valley Christian, 4 p.m.

NCL III

Laytonville at Geyserville DH, 2 p.m.

Mendocino at Point Arena DH, 2 p.m.

Anderson Valley at Potter Valley DH, 2 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

NBL

Santa Rosa at Casa Grande, 4 p.m.

Rancho Cotate at Cardinal Newman, 4 p.m.

Ukiah at Maria Carrillo, 4 p.m.

Windsor at Montgomery, 4 p.m.

SCL

Piner at Analy, 4 p.m.

El Molino at Elsie Allen, 4 p.m.

Petaluma at Sonoma Valley, 4 p.m.

NCL I

St. Helena at Fort Bragg, 4 p.m.

Lower Lake at Willits, 4 p.m.

Cloverdale at Middletown, 4 p.m.

Clear Lake at Kelseyville, 4 p.m.

NCL II

Tomales at Calistoga, 4 p.m.

Upper Lake at St. Vincent, 4 p.m.

Technology at Rincon Valley Christian, 4 p.m.

NCL III

Laytonville at Geyserville DH, 2 p.m.

Mendocino at Point Arena DH, 2 p.m.

Anderson Valley at Potter Valley DH, 2 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS TENNIS

NBL

Ukiah at Maria Carrillo, 3:30 p.m.

Montgomery at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

Casa Grande at Cardinal Newman, 3:30 p.m.

Santa Rosa at Windsor, 3:30 p.m.

SCL

Analy at Sonoma Valley, 3:30 p.m.

El Molino at Petaluma, 3:30 p.m.

CMC North

Point Arena at Fort Bragg, 4 p.m.

Willits at Mendocino, 4 p.m.

CMC Middle

St. Helena at Clear Lake, 4 p.m.

Kelseyville at Cloverdale, 4 p.m.

CMC South

St. Vincent at Tomales, 4 p.m.

Calistoga at Geyserville, 4 p.m.

Rincon Valley Christian at Technology, 4 p.m.

HIGH SCHOOL SWIMMING

NBL

Rancho Cotate at Ukiah, 3:30 p.m.

Montgomery at Windsor, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS GOLF

SCL

Healdsburg at Elsie Allen, 3:30 p.m.

Petaluma at Analy, 3:30 p.m.

El Molino at Sonoma Valley, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL BADMINTON

NBL

Casa Grande at Petaluma, 4 p.m.

Montgomery at Elsie Allen, 4 p.m.

Santa Rosa at Analy, 4 p.m.

Maria Carrillo at Windsor, 4 p.m.

Roseland Prep at Piner, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS LACROSSE

Marin County League

Novato at Cardinal Newman, 7 p.m.

Wednesday

HIGH SCHOOL BASEBALL

NBL

Maria Carrillo at Santa Rosa, 3:30 p.m.

Casa Grande at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

Ukiah at Montgomery, 3:30 p.m.

Cardinal Newman at Windsor, 3:30 p.m.

St. Mary’s at Petaluma, 4 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

Nonleague

Healdsburg at Salesian, 4 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS GOLF

NBL

Cardinal Newman, Casa Grande, Maria Carrillo, Montgomery, Rancho Cotate, Santa Rosa, Ukiah at Windsor GC, 2 p.m.

HIGH SCHOOL TRACK

CMC

Cloverdale, Point Arena, Calistoga, Technology, Lower Lake at Willits, 3:30 p.m.

Thursday

COLLEGE BASEBALL

SRJC at American River, 2:30 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

Sierra at SRJC , 3 p.m.

COLLEGE MEN’S GOLF

SRJC at Big 8 Tournament 9, Santa Rosa, 11 a.m.

HIGH SCHOOL BASEBALL

Nonleague

South Fork at Laytonville DH, 2 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

NBL

Maria Carrillo at Santa Rosa, 4 p.m.

Casa Grande at Rancho Cotate, 4 p.m.

Ukiah at Montgomery, 4 p.m.

Cardinal Newman at Windsor, 4 p.m.

SCL

Elsie Allen at Analy, 4 p.m.

El Molino at Petaluma, 4 p.m.

Piner at Healdsburg, 4 p.m.

Nonleague

South Fork at Laytonville, 2:30 p.m.

Tomales at Laytonville, 4:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS TENNIS

NBL

Montgomery at Ukiah, 3:30 p.m.

Maria Carrillo at Casa Grande, 3:30 p.m.

Santa Rosa at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

Cardinal Newman at Windsor, 3:30 p.m.

SCL

El Molino at Analy, 3:30 p.m.

Petaluma at Healdsburg, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL BOYS GOLF

SCL

Sonoma Valley at Analy, 3:30 p.m.

Petaluma at Healdsburg, 3:30 p.m.

Elsie Allen at Piner, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL SWIMMING

NBL

Maria Carrillo at Santa Rosa, 2:30 p.m.

Cardinal Newman at Willits, 3 p.m.

Casa Grande at Ukiah, 3:30 p.m.

SCL

St. Helena, Elsie Allen at Analy, 3:30 p.m.

Petaluma at Healdsburg, 3:30 p.m.

Technology, Clear Lake/Kelseyville at Sonoma Valley, 3:30 p.m.

El Molino at Calistoga, 3:30 p.m.

Piner at St. Vincent, 3:30 p.m.

HIGH SCHOOL BADMINTON

NBL

Windsor at Roseland Prep, 4 p.m.

Maria Carrillo at Santa Rosa, 4 p.m.

Analy at Montgomery, 4 p.m.

Petaluma at Elsie Allen, 4 p.m.

Piner at Casa Grande, 4 p.m.

Friday

COLLEGE BASEBALL

American River at SRJC, 2:30 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

Humboldt State at SSU (DH), 1 p.m.

COLLEGE WOMEN’S WATER POLO

Cal State East Bay at SSU, 2:30 p.m.

HIGH SCHOOL BASEBALL

NBL

Santa Rosa at Rancho Cotate, 3:30 p.m.

Cardinal Newman at Casa Grande, 3:30 p.m.

Montgomery at Maria Carrillo, 3:30 p.m.

Windsor at Ukiah, 3:30 p.m.

SCL

Analy at Elsie Allen, 3:30 p.m.

Healdsburg at Piner, 3:30 p.m.

El Molino at Sonoma Valley, 7 p.m.

NCL I

Willits at St. Helena, 4 p.m.

Fort Bragg at Cloverdale, 4 p.m.

Kelseyville at Lower Lake, 4 p.m.

Middletown at Clear Lake, 4 p.m.

NCL II

Calistoga at Rincon Valley Christian, 4 p.m.

St. Vincent at Tomales, 4 p.m.

Upper Lake at Sonoma Academy, 4 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

NCL I

Willits at St. Helena, 4 p.m.

Fort Bragg at Cloverdale, 4 p.m.

Kelseyville at Lower Lake, 4 p.m.

Middletown at Clear Lake, 4 p.m.

NCL II

Calistoga at Rincon Valley Christian, 4 p.m.

St. Vincent at Tomales, 4 p.m.

Upper Lake at Technology, 4 p.m.

Nonleague

Rancho Cotate at St. Joseph Notre Dame, 4 p.m.

HIGH SCHOOL SWIMMING

NBL

Montgomery at Cardinal Newman, 5 p.m.

HIGH SCHOOL TENNIS

CMC North

Point Arena at Anderson Valley, 4 p.m.

Fort Bragg at Willits, 4 p.m.

CMC Middle

St. Helena at Kelseyville, 4 p.m.

Cloverdale at Middletown, 4 p.m.

CMC South

St. Vincent at Calistoga, 4 p.m.

Geyserville at Rincon Valley Christian, 4 p.m.

Technology at Tomales, 4 p.m.

Saturday

COLLEGE SOFTBALL

Humboldt State at SSU (DH), 11 a.m.

SRJC at American River (DH), 12 p.m.

COLLEGE MEN’S TENNIS

Holy Names at SSU, 2 p.m.

COLLEGE WOMEN’S TENNIS

Holy Names at SSU, 11 a.m.

HIGH SCHOOL BASEBALL

Nonleague

San Lorenzo at Petaluma, 1 p.m.

St. Joseph Notre Dame at Ukiah, 6 p.m.

HIGH SCHOOL SOFTBALL

NBL

Windsor at Maria Carrillo

Comments are closed.