College and high school results for Tuesday, Dec. 29

High school boys basketball

Skip Cassidy Classic

Consolation semifinal

AT FORESTVILLE

Justin-Siena        16           11           18           15           —             63

St. Helena           9              9              3              12           —             33

JS: Hardy 14

SH: Garcia 6

Winner’s bracket semifinal

AT FORESTVILLE

Castlemont          9   11   15     9–47

Elsie Allen           7    6    14   18–45

C: Jamal Aabdullah 19.

EA: Marcus Jenkins 15, Nickolas Hercules 11.

Healdsburg              16   15     6  10–47

El Molino                  0     9   14    8–31

H: Landon Courtman 12, Cody Newman 12, Juan Aguilar 12.

EM: Jordan Kerkvliet 13, Eric-Nils Carlson 8.

Sonoma County Classic

Second round

AT PINER

Santa Rosa          13   15   11   10–49

Rancho Cotate       7   10     7    8–32

SR: Kalai Aukai 19, Anthony Gallegos 7, Tommy LaVine 7.

RC: Joseph Schiebold 6.

Mt. Eden           21   23   15    8–67

Eureka                4    8     9   11–32

ME: Frederick Steen 14, Jay Smith 14.

E: Ty Lattimer 12.

Piner              6     1    9    6–22

Las Lomas    19   14   21   7–61

P: Jace Foster 7.
LL: Anthony Haskett 12, Rob Prince 10.

Cardinal Newman        14   17   17   10–58

Cloverdale                    8   11     4     6–29

CN: Brad Morato 10, Seth Doolittle 10.

Clover.: Marcus Poe 8.

Windsor Holiday Shootout
Second round

Maria Carrillo        9     6    5   15–35
Northgate            11   11   16   14–52
MC: Patrick Gavin 9.
N: Naj Singh 12
Analy            17   21   21   9–68
Novato            7     7    9   21–44
A: Aidan Toner-Rogers 16, Dominic Tripodi 12, Aidan Vermeulen 10.
N: David Carpenter 8

Amador Valley         13    7     9   10–39
Dublin                     13   18   13   14–58
AV: Demetri Williams 10.
D: Ken Falls 16.

Windsor         13   12   20   23-68
Arroyo            16   17    8   19–60
W: Gabe Knight 29, Parker Canady 11.
A: J. Sampson 18.
Dixon Ram Classic

Winner’s Division Semifinal

AT DIXON

Ripon                       26   12   28    3–69

Sonoma Valley         12     8   12   11–43

Ripon: Aaron Paschini 19, Cole Stevens 13.

SV: Max Gustafson 10, Luke Severson 9, Eddie Reyes 9

Notable: The Dragons play Orland for third place today at 2 p.m.

High school girls basketball

West Coast Jamboree

Zircon Division

Consolation bracket

AT DUBLIN

Montgomery         9   21   14   6–50

Granite Bay        14    9     5   13–41

M: La Donna Saint Louis 15, Shayla Newman 14.

GB: Daeja Black 15.

Records: M 8-3, GB 7-8

Quartz Division

Consolation bracket

AT MARTINEZ

Windsor        15   12   20   11–58
Galena (Nev.)   4    3   12   12–31
W: Gabby Giddings 23, Hannah Mae Cronin 8, Allison Post 6.
Notable: The Jaguars play for the bracket consolation championship today at noon against Buhach Colony.
Nonleague
AT SONOMA ACADEMY
Ferndale                  10   0   6  14- 30
Sonoma Academy    9 11 15 11- 46
SA:  Lauren Reed 16, Chloe Colbert 10
Record: SA 9-0